Minulou sobotu se vydávala Sigma do blízkého Hradiště poměřit síly s týmem Slovácka – Zlovácka. Vzhledem k výkonům Sigmy a blízkosti výjezdu jsme čekali kvalitní a vysokou návštěvu. Nedělali jsme žádnou mobilisaci jako v minulých letech, dokonce jsme vynechali i „Winter party“. A to se nakonec projevilo. Ovšem pouze na počtu, kvalita tím spíše získala.

Větší část fanoušků vyráží společným vlakem, zde bohužel nemůžeme sloužit přesnými informacemi. Zjišťovali jsme pro vás situaci přímo v Hradišti už od soboty. Ovšem to, že přijíždí Sigmáci bylo v Hradišti vidět už 45 minut dopředu. Vlakové nádraží obšancovali policisté z konfliktního týmu i antikonfliktního týmu velmi kvalitně a vypadalo to, že vlakem musí jet alespoň 300 fanoušků (vypadalo to na větší účast černokabátníků než při derby kraje). O to větší bylo zklamání, když z vlaku vystupuje zhruba třicítka olomouckých. Ale jak už jsme předeslali výše, o to kvalitnější sestavy. Překvapivě v síle jakou policie na tento zápas měla nijak zvlášť neprudí. Dokonce pánové z kriminálky parkující v protisměru nám poradí cestu na stadion. Díky 😀 . Na náměstí rozkládáme první výškový tábor a za občasné disko muziky alá modrá ústřice (čo to trepem, modrý anton) nabíráme síly na večerní utkání. Jen ty hlasivky občas trpí. Co naděláte, fandové no.

Poté se přesunujeme za doprovodu opět bdělé (i když chvílemi vystrašené a chaotické) policie směr sektor hostů. Tam se odehrají jediné dva incidenty toho dne. První když policisté ze Slovácka mají stále stejnou instruktáž již asi pět let a imperialističtí vrazi z Wallstreetu jsou stále nebezpeční aneb jste podobný hledané osobě (ha ha, jitrničky na čele rostli). A druhá když sekurita Hradiště (mimochodem pracující pro svobodomyslného p. Valentu) prohlíží výjezdníky tak zodpovědně, že je osahává i na intimních místech. S tím, že „kdybyste netahali pyro na stadiony tak to tak dělat nebudeme“. Tak to fakt díky, příště uspořádáme u vás gayprejt ať z toho něco mají obě strany.

V sektoru se nakonec sejde asi 80 fanoušků a cca 15 sedících. Ti se drží od fandícího hloučku dál. Pro nás je to děsná ostuda. I když jsme ve stavu v jakém jsme. Očekávali jsme minimálně 150 fanoušků. Přeci jen hráči by si to zasloužili. A třeba by to i na hřišti vypadalo malinko líp.

[wdi_feed id=“28″]

Ono to totiž proti Slovácku bůh ví jaké nebylo. Oba týmy se sice snažili, ale byl to boj především mezi velkými vápny. Oba týmy byly na sebe zkrátka kvalitně připraveny. Skoro až jako by to bylo utkání připravených notiček. I když náznaky šancí se našli, ale bylo jich poskrovnu. Za zmínku snad stojí dvě Chorého a břevno od Slovácka. Větší vzrušení přinesla zápasnická vložka mezi Chorým a Šumulikoským. Tam dne nás měla rozhodně padnout červená pro kapitána Slovácka a ne oblíbené řešení rozhodčích, rozdání karet všem. Tedy i Chorému, kterému už zbývá pouze jedna žlutá do nucené přestávky. Ovšem celkově to i bez branek nebylo špatné utkání a milovníky fotbalu rozhodně nemohlo urazit.

Co se týče fanoušků, tak asi není tajemstvím, že my jsme v krizi dlouhodobě. A Slovácko se nám sice pomalu za to trvale blíží. I přesto mělo utkání po této stránce slušnou úroveň. Skoro jakoby oba tábory nebyly v krizi a Hanáci navíc v ostudném počtu. Dle informací z hlavní tribuny jsme byli i přes ten počet slyšet. A za účastníky musím říct, že jsme se fanděním dobře bavily. Jedinou naší optickou presentací byly vyvěšené vlajky, visely – Ultras Sigma, Hanáci on tour, Blázni ze stadionu, Sigma United, Ultras Babice, Forza Sigma, Modrobílá garda a jasný vzkaz pro vedení Sigmy – Jižanka, South will rise again! Domácí se presentovali dvojručkami na začátku a krásným chorem Čerta s prosvícenýma očima. Za nás tedy palec hore (y) . Škoda, že se také doma nemůžeme presentovat.

Celkově výjezd hodnotíme positivně, i přes účast i přes problémy se sekuritou Slovácka – která snad brzy dostane za vyučenou.

Teď už se však naše zraky zaměřují na měření sil s čínskou slavii. Vyzýváme tímto všechny fanoušky, řváče i rváče aby se v sobotu 9. 9. na 16:45 dostavili ke Kymyrýtovi a následně do Sektoru S. Z číny se dá očekávat vysoká návštěva nejen v jejich sektoru, ale i na naší tribuně, tak ať si netrhneme ostudu.

Fotoreport z utkání na stránkách Supporters.cz

NAPLNO A DO KONCE

Podobné články