Olomouc – Fotbalisté Sigmy Olomouc zvítězili počtvrté z pěti jarních zápasů a dál stoupají tabulkou. V sobotním utkání proti Liberci se podruhé v olomouckém dresu prosadil stoper Vít Beneš a už posedmé v této sezóně nejlepší střelec Martin Nešpor. Oběma brankám asistoval Tomáš Zahradníček.

SK Sigma Olomouc – FK Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branky a asistence: 30. Beneš (Zahradníček), 55. Nešpor (Zahradníček) – 86. Kozák
SK Sigma Olomouc: Buchta – Chvátal, Beneš, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (90. Lalkovič), Houska, Kalvach, Plšek, Texl (60. Falta) – Nešpor (86.Yunis).
FK Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník (68. Oršula), Mikula, Karafiát, Hybš – Breite (C), Oscar – Potočný, Sýkora (56. Musa), Pešek (46. Malinský) – Kozák.

V úvodních minutách zápasu se Sigma vůbec nedostávala k míči. Ten měli na kopačkách téměř výhradně hráči Slovanu. Z převahy držení míče však gól vytěžit nedokázali. Nejblíže k němu měl dvakrát Libor Kozák. Ten nejprve ve třinácté jen těsně minul před už prázdnou bránou pobídku Breiteho a o několik minut později spálil tutovku, ve které ho výborným zákrokem vychytal Miloš Buchta. Vedení se tak po půl hodině hry ujala Sigma. Zahradníčkův centr z rohové kopu si na přední tyči našel Vít Beneš a poprvé rozjásal domácí fanoušky. Další nebezpečná situace se před brankou Liberce zrodila těsně před poločasem. Po velkém závaru ve vápně po dalším z rohových kopů nebezpečně pálil Martin Nešpor. Nguyen v liberecké brance si však s jeho pokusem poradil a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Olomoucký hrotový útočník se nakonec prosadil ve druhé půli. Běžela pětapadesátá minuta, Tomáš Zahradníček se rozběhl po levé straně hřiště a poslal míč do vápna. Tam Nešpor vytěžil z výborného náběhu před branku a zvýšil na 2:0. V dalších minutách několikrát Sigmu podržel výborně chytající golman Miloš Buchta. Za zmínku stojí hlavně jeho skok proti střele Malinského ze sedmapadesáté minuty. Jediný gól Liberce vstřelil v šestaosmdesáté minutě Libor Kozák z dorážky po dalekonosné střele Karafiáta. V nastaveném čase se ještě hosté dožadovali penalty po pádu Libora Kozáka. Videorozhodčí však potvrdil, že se o penaltu nejednalo. Dál už se nic nestalo a Sigma tak zapsala do tabulky další tři body a už čtvrtou výhru v řadě.

Jílek uznal kvalitu soupeře

„Byli jsme kompaktní, hodně jsme pracovali. Laciná branka závěr utkání sice zdramatizovala, stejně jako prodleva ohledně penaltového zákroku, ale nakonec to bylo šťastně vítězství, podle mě zasloužené z toho pohledu, že jsme byli efektivní a pracovití. Ale je třeba si přiznat, že soupeř vykazoval vyšší kvalitu, lépe řešil těžké situace a neztrácel tolik míčů. Je na čem pracovat a je třeba si dnešního vítězství cenit,“ konstatoval olomoucký lodivod. Další zápas čeká na hráče Sigmy v sobotu na hřišti pražské Sparty, které se začalo s příchodem reprezentanta Dočkala dařit. Příští domácí utkání na Andrově stadionu pak olomoučtí fotbalisté odehrají  až šestého dubna proti Karviné.

sestřih: isport.cz