pripravna-_utkani

Ve středu zahajuje přípravu na jarní část FN ligy naše Sigma. Po několika letech, kdy jsme si zvykli na boje v zimní lize, se klub vrací k tradičnějšímu programu jednotlivých přátelských utkání. Kdo nás tedy čeká?

14.ledna MŠK Žilina, vedoucí celek slovenské futbalové ligy. Po 19 kolech své soutěže vede tabulku s padesáti body, s náskokem 12 bodů na ŽP Šport Podbrezovou. Utkání se bude hrát v Žilině

21.ledna přijedou do Olomouce dva soupeři. Tzv. český “Lester” Zlín, kterému se povedl podzim natolik, že dlouholetý účastník druhé ligy nebude mít starosti se záchranou. Naopak, může bojovat o evropské poháry. Druhým soupeřem (od 13:00) bude MFK Skalica, lídr DOXXbet ligy (2.slovenská). V loňském roce jsme s ní remizovali 0:0

25.ledna nás čeká prvoligová Zbrojovka Brno, místo, kde se utkání uskuteční ještě není známo. Každý jistě pamatuje boje s Brnem, soupeře není třeba více přípomínat. Je jen zajímavostí, že 18.dubna 1999 se přislo na Sigmu podívat 24400 diváků. Je tu nějaký pamětník?

28.ledna nás v Senci čeká fanouškovsky populární FC Spartak Trnava, čtvrtý celek nejvyšší slovenské soutěže. Federální ligu vyhrál 5x, samostatnou však ani jednou.

4.února k nám do Adnrova sportovního areálu přivítá slovenský mistr ze sezony 2005/06 MFK Rožumberok, jehož dres oblékal i nám známý Peter Babnič. Aktuálně celek dýchá na záda Spartaku. Neznámou je druhý soupeř dne, FC ŠTK 1914 Šamorín, tým ze druhé slovenské ligy. Doufejme, že nás nejen prověří, ale i třeba příjemně překvapí fotbalovostí.

Starší ročníky pamatují velké federální zápasy s ŠK Slovanem Bratislava. Ten nás bude hostit 10.února na svém ihrisku. Historii vítěze Poháru vítězů pohárů, netřeba připomínat. Zajímavostí je, že svá domácí utkání hraje na stadionu rivala Interu Bratislava. Na soupisce a-týmu najdeme mnoho cizinců. O den později se Sigma zastaví v Břeclavi, kde vyzve tamní MSK Břeclav, účastník divize. Soupeř to bude určitě houževnatý, ale neměl by nám činit větší potíže.

17.února čeká chlapce výlet do Rakouska. Sice jižní kraje, avšak o moc tepleji jak v domovině nebude. Až v roce 2008 vznikl SC Wiener Neustadt, přesto je účastníkem Erste Ligy, rakouské nejvyšší soutěže.

Generálkou na druhou půlku sezony bude druholigová FC Nitra. Hráči si osahají skvěle připravený pažit a doladí poslední taktické prvky. Poslední zápas přípravy se odehraje 25.února

Snad trenér mužstvo pořádně během tohoto období prožene, protože těžko na cvičišti, lehko na bojišti!

Podobné články