Minulý týden vyšel pravidelný sloupek Davida Kobylíka (dále jen D.K.), který naleznete na webu Olomouckého deníku každou středu (tady článek na který reaguji, pokud náhodou někdo nečetl). A protože glosa D.K. se přímo týkala nás a vlastně i mě, musím reagovat. A bránit především ty, kteří stále ještě nezanevřeli a podporují Sigmu. V dobrém i zlém.

David Kobylík zdroj: olomouckadrbna.cz – ilustrační foto

My, aktivní fanoušci kteří jezdíme za Sigmou pokud nám to ostatní okolnosti jen trošku dovolí, jsme s ní v dobrém i zlém si nejlépe uvědomujeme, že situace na ochozech Androva stadionu není růžová. Dobře si uvědomujeme, že v sektoru S chybí vlajky na tyčích, občas chybí buben. A co hůř, velmi často chybí fanoušci. Ovšem toto všechno není zapříčiněno jediným problémem. A konkrétní důvody tu rozepisovat nechci. Zaprvé by to ničemu nepomohlo a navíc by to zbytečně jitřilo rány, jak už jsem zmínil výše. A za druhé, jestli chceme překonat naše rozložení, každá ze stran musí některé věci překousnout a v den zápasu na ně zapomenout. Nikdo z nás nemusí sedět ve stejné hospodě, ale minimálně po 90 minut jsme bratři ve zbrani za jedním týmem a proti společnému nepříteli. Nemusíme se vzájemně plácat po ramenech a říkat, jak jsme skvělí. Pouze stačí zakopat válečnou sekeru pro dobu utkání a společně hnát kluky na pažitu za vítězstvím. Což z mého pohledu se minimálně částečně daří (odpovídání Sektoru S s Jihem funguje a taky nikdo nikomu nebrání fandit dle jeho libosti).

Ale proč primárně toto všechno píšu, vy pane Kobylík jste začal diskusi a tak buďte i u jejího řešení, případně posunutí dál. Nyní v sobotu nás čeká utkání s SFC Opava a já vás vyzývám, PŘIJĎTE V SOBOTU DO SEKTORU S , udělejte si selfíčka s fanoušky kteří v něm budou, podpořte kluky na pažitu (kde jste dřív řádil i vy), přijďte rozeřvat kotel. A vytvořme tak početný kotel. Pomozte zahrabat příkopy které vznikly. Pokud se to vám/nám to povede, my ultrasáci budeme jen a jen rádi.

Toto je naše reakce. Jistě bychom mohli rozebírat detaily a vysvětlovat proč je to a není ono. Ale to není cesta. Cesta je problémům se postavit a něco vytvořit, něco změnit k lepšímu. Je jen na vás p. Kobylík jestli se stanete typickým českým kibicem, který ví vše nejlépe a skvěle to umí popsat v hospodě u piva (ve vašem případě tedy v novinách). Anebo se stanete jiskrou která zažehne změnu. Slova nebo činy. Volba je jen a jen na vás.

S pozdravem M_L
předseda z.s. Sigma United
a rozeřvávač kotle

Návštěva kotle Marka Heinze na utkání se Spartou

Podobné články