Šimon Falta prodloužil v klubu do června 2021, na rozdíl od ostatních, kteří v poslední době rovněž prodlužovali smlouvu, v ní nemá výstupní klauzuli.

Sigma se i díky výhře nad Spartou a způsobem, jak k ní došla, stala senzací ligy. Václav Jílek zcela určitě bude aspirovat na cenu Trenér roku. 32 bodů po 15 kolech a druhé místo několikanásobně překračuje představy předsezónní představy fanoušků Sigmy. Václav Jemelka už byl součástí týmu ve druhé lize, úplnými nováčky Sigmy a debutanty v jejím dresu byli Lukáš Kalvach a Jiří Texl. Všichni tři hráli až nečekaně skvěle a bez Jemelky a Kalvacha si už ani sestavu neumíme představit.

Nové posily tak prakticky nedostaly šanci v lize ukázat, co v nich je. Obránce Polom vyhořel v poháru, záložník Obročník určitě čekal víc, než 81 ligových minut. Útočník Zdeněk Linhart– s Polomem se snaží ukázat v juniorce a k áčku si prakticky ani nečuchl. Oba mají na uplatnění opce ještě půl roku. Kdo ovšem mohl tušit, že se kmenovým hráčům Sigmy bude tak dařit. Tentokrát bych v oblasti posilování manažeru Minářovi nic nevytýkal, navíc s tou nulou na účtu, co měl k dispozici…. Spíš jsme měli štěstí, že o naše hráče nebyl díky sestupům a druhé lize zájem a až na ty, kterým končila smlouva, zůstali. Což se již brzy změní.

Trenér Jílek vsadil na neměnnou základní sestavu, která se měnila jen v případě zranění Jakuba Plška nebo Tomáše Chorého. V základní sestavě se objevilo pouhých 12 hráčů, což je evidentně jen potvrzením toho, že se hráčům daří a trenér jim věří. Vrací se to oběma stranám a výsledky vypadají podle toho. Střídajícími esy byli Pavel Moulis, po zranění Martin Hála a Jiří Texl, který na rozdíl od nich pár zápasů v základu odehrál.

Ani jedna branka fotbalistů Baníku Ostrava minulého ligového kola proti Karviné (2:1) neměla platit. Ve svém komuniké to uvedla komise rozhodčích. V obou případech pomezní sudí Zdeněk Dobrovolný chybně neodmával ofsajd. Jak říká Mr. Baroš: Fotbal dává, fotbal bere. V následujícím kole na Slavii dostal nespravedlivě 4. žlutou kartu a bude na jaře proti Slovácku chybět. A neodpískanou penaltu na něj dostal jako bonus, ať má v zimě o čem přemýšlet. Za mě- ta penalta byla křišťálově jasná, vykládat něco o videu je úplně zcestné. Tady si musí šáhnout do svědomí sudí, no svědomí…Když pak vidíte jeho reakci na Barošovy nadávky, zřejmě to za to stálo.

K zápasu se Spartou se už asi nemá cenu vracet, každý to nějak vstřebal. Teď ještě uvidíme, co disciplinárka, která s klubem zahájila řízení jak kvůli fanouškům, tak kvůli pořadatelské službě. Sparťani pronesli pyro a hlavně ta první prda byla hodně nečekaná, pak už jsme si zvykli…

Nezapomeňte na Besedy s fanoušky konanou v tiskovce Androva stadionu