…respektive abychom byli přesní, Ševci ze Zlína, účastníci Evropské ligy. To je totiž to nejzásadnější ze sobotního večera.

Sigma opět hrála velmi slušné představení a nedala pořádně Zlínu čuchnout. Takže asi nikoho nepřekvapilo, když se už velmi záhy ujímá vedení trefou Chorého. Ten mimochodem hrál velmi dobré utkání. Nebál bych se říct nejlepší od jeho zranění. Ovšem zdatně mu sekundovali i další hráči. V současné době je zkrátka velmi lehké někoho ze Sigmy vyzdvihovat, protože se prakticky vyzdvihují sami.
Za to Zlín hrál maximálně mezi šestnáctkami a když už se náhodou k zakončení dostal, končilo to mimo bránu nebo na rukavicích jistoty mezi tyčemi, Buchtovi. To se ovšem po většinu utkání krom sedmé minuty dělo i Sigmě. Velmi rozčílený po svém počinu byl Kuba Plšek. Příliš spokojený nebyl ani Kalvach po těžkém a zdařilém zákroku gólmana hostí na jeho pumelici. I tak se nakonec Sigmě povedlo přidat pojistku. A to opět žolíkem v podobě Hály, střídání stejně jako vše ostatní se v této sezóně daří, který po chvíli na hřišti rozvlnil síť za Dostálem pod druhé (možná škoda pro Zlín, že nechytal Bob, který momentálně zahřívá lavku). A uzavřel tak gólový účet zápasu. Dva nula vítězství, udržení druhé pozice před Slávií (i přes její výhru s Duklou) a důležitý začátek náročného trojboje dvou posledních podzimních kol a prvního jarního (jakkoliv termín i počasí nebude pravděpodobně mít s jarem nic společného).
Co se týče fandění, na domácí straně se už klasicky drželo prvních třicet minut „bojkotu“-nefandění, kdy tedy už také klasicky východní tribuna sama od sebe rozjela SIGMA!. Což je super, kéž by se takto přidávali při fandění i ke kotli občas. Ušetřilo by to hlasivky nás všech a atmosféře pomohlo minimálně o 119%. Následně se v sektoru chápu otěží a kotel se dostává do obrátek. Ale je pravda, že tomu malinko něco chybělo, přesto, že snaha byla na většině Sektoru S vidět. Tentokrát rozjížděla pokřiky i Jižní tribuna. To je sice super, ale v některých momentech to zbytečně tříští síly. Ale to už tak asi je osud Jižní tribuny, tříštit síly. Tedy minimálně do vybudování střechy na Jihu, kdy poté bude reálnější kotel na Jih přesunout. V každém případě díky, že se snažíte.
O hostech by se za určitých okolností dalo mluvit v superlativech, minimálně zpěv chorálu přes celou poločasovou přestávku zaujal. To by ovšem nesměli více než půlku zápasu prourážet Sigmu. Ono sice je fajn, že se vám vrátili staří na scénu, ale trošku rozumu neuškodí. Zvlášť když víte, že rukavice je na vaší straně. No snad se brzy ukáže. Do venkovního utkání ve Zlíně je času dost. Jakými zástavami se hosté presentovali nemůžeme posoudit, u nás skoro žádné vidět nebyly. Konec svého představení a cestu od stadionu, okořenili ševci pokusem o souboj s asi desítkou mladých Ultras Sigmy, kterou však téměř okamžitě přerušuje policie. S následným opisováním, příště raději zavolejte dopředu (určitě víte a máte komu a šéf bezpečnosti z Olomouce to není 😉 ).
Utkání přineslo vzrušení na hřišti a malinko i v hledišti a bylo tak dobrou reklamou na příští zápas s hochy z Letné. Dle informací z fanšopu Sigmy se lístky velmi dobře prodávají (do Sektoru S, zbývá k 21.11. posledních 80 kousků). Dá se očekávat dobrá návštěva, boj o body kdy oba týmy musí zvítězit a na konci sezóny to může být velmi důležitý zisk. Přijďte se tedy všichni podívat a případně pomoct kotli s hlasovým projevem.

P.S.: 2.12. se jede do Liberce, busem. Tak se taky nezapomeňte nahlásit a třeba už na utkání se Spartou zájezd uhradit. Cena busu je lidových 350,-Kč. Více najdete třeba tady

[wdi_feed id=“41″]

IMG_0203-1
Author: MICHAELA VALSOVAAperture: 2.8Camera: Canon EOS 650DIso: 1600Copyright: MICHAELA VALSOVAOrientation: 1
« 2 z 43 »

Podobné články