Včera se v krásném a slunečném počasí odehrál existenční zápas pro naší Sigmu. Soupeřem jí byli vršovičtí klokani, kteří se mohli v případě výhry posunout právě před Olomouc.

Protáhla se i starší sektorovka
Protáhla se i starší sektorovka

Před zahájením zápasu se skupina fanoušků vydala na pochod městem, v počtu zhruba 60 lidí. Příchod na stadion proběhl v pořádku, snad kromě výjimečně schizofrenní pořadatelské služby. Tak trochu podle předpokladů nám bylo ihned jasné, že vábnička v podobě vstupného 20 korun zapůsobila dokonale – na stadion dorazilo přes pět a půl tisíc, převážně svátečních, diváků. Ještě před zápasem jsme roztáhli vzkaz pro hráče a doufali jsme, že se podle něho budou řídit. Poté se již začalo fandit, fanoušků Bohemky dorazilo méně, než bylo očekáváno, ale i tak to byl mezi oběma kotly vyrovnaný souboj. V prvním poločase mělo fandění dobrou úroveň, jedinou kaňkou je znovu se rozmáhající nešvar – lidé, kteří přijdou, stojí sice v kotli, ale téměř vůbec nefandí: Takto hráčům nepomůžete!

Z hlediska úrovně hry nebylo prakticky co hodnotit, hrál se tradičně úporný záchranářský souboj s minimem šancí, přesněji, každý tým měl jednu takřka 100%, ale skóre se do poločasu neměnilo.

Ve druhém poločase bylo k vidění hned několik věcí, které pořádně rozhýbaly s náturou diváků na stadionu i mimo něj. Především velmi brzo po zahájení druhého poločasu poslal naše barvy do vedení krásnou střelou kolem brankáře Martin Pospíšil, čímž také znovu zavdal důvod k větší snaze kotle. Druhou branku si vstřelil stoper Bohemians 1905 do vlastní sítě krásnou a přesnou rybičkou k tyči, radost pohledět J. V tomto čase Sigma získala převahu a sebevědomí, a předvedla asi nejlepší úroveň hry od zápasu se Slavií. Tato však vydržela ani ne deset minut, poté se utkání znovu slilo v neúprosný boj, takže fanoušci se alespoň mohli bavit fanděním a produkcemi.

Vzkaz některým fanouškům Mory Olomouc
Vzkaz některým fanouškům Mory Olomouc…
... A následné vysvětlení.
… A následné vysvětlení.

 

 

 

 

 

 

Suverénně nejkontroverznějším momentem bylo roztáhnutí velkého a podařeného chorea, které si vzalo na mušku chování fanoušků olomoucké Mory, která momentálně bojuje o extraligu. Obrázek, kterak se kohout vaří v kotli, nadzvedlo ze židle mnoho osob, proto se k jeho významu vyjádřil jeden z vůdců sigmáckého kotle: „Choreografie byla přirozenou reakcí na chování některých fanoušků Mory v posledních týdnech. Neměla vyvolat nenávist, nebo kopat zákopy mezi tábory, byla pouze připomenutím toho, že ortodoxní fanoušci Mory by se měli ve své euforii krotit a nevyvolávat problémy v současné situaci obou olomouckých klubů. Všichni jsme z jednoho města a okolí, takže Moře samozřejmě případný postup do extraligy přejeme.“
Vraťme se ovšem k hodnocení včerejšího utkání. Ve druhé polovině už kvalita našeho fandění poněkud upadá, úměrně s výkonem hráčů na hřišti.
Asi nejhumornější vložkou z konce zápasu byl výlet Aleše Škerleho z pozice stopera až na hrot. Bohužel však celou situaci špatně vyřešil, a než se stačil pořádně vrátit, Sigma inkasovala. Tento gól už však nic neřešil, neboť ihned poté rozhodčí zápas ukončil.

Děkovačku si užili jak fanoušci, tak hráči
Děkovačku si užili jak fanoušci, tak hráči

Po delší době jsme si opět užili s hráči děkovačku, kterou předříkával navrátilec do sestavy Honza Schulmeister, a s vesměs pozitivními pocity jsme šli domů. Utekli jsme sestupovým pozicím na pět bodů, a posunuli se v tabulce o celá čtyři místa vzhůru. Snad tyto body potvrdíme za týden v Brně, abychom konec sezony odehráli v klidu. (mva)

Podobné články