Po parádním výjezdu do Zlína nás čeká už druhý výlet na Letnou v průběhu dvou týdnů. Tentokrát na tu pražskou, tam kde hraje rudá chátra AC Sparta Praha (kdysi též známá jako ČKD). A samozřejmě i vzhledem k výše zmíněnému a boji o základní skupinu jsme čekali opět kvalitní výjezd a asi nebudeme příliš předbíhat, když řekneme že to se povedlo.

Ve vlaku třicítka

Jak doufáme i díky naši události se nás na nádraží v Olomouci schází solidních 30 kusů (někteří využili služeb jiných firem než národního dopravce, například Řepka trans, apod). Protože je překvapivě plný vlak, průvodčí se rozhoduje nás usadit do jídelního vozu. Zřejmě čekal kšeft pro jeho posádku. To se však k jejich smůle spletl (jak by řekl klasik – Jitrnička a jak je masitá). A nutno podotknout, že obsluha ze stavem věci kdy otvíráme a konzumujeme různé domácí i kupované zásoby, není vůbec spokojena. Bohužel ani objednaných spišských párečků se nám nedostává. Jejich chyba, mohli mít aspoň nějaký kšeft. O to překvapivější je, že nakonec se v prostoru jídelního vozu dostáváme až do Prahy. Holt naše „skoro“ slušné způsoby (přeci jen jsme konzumovali své pochutiny) nám v tomto pomohli. Co dodat? ULTRAS SIGMA on TOUR

Brno, Brno …. plno. Praha, Praha, astronautů plno! 😀

V Praze na nádraží to, asi nepřekvapivě, vypadá jako při odletu Apolla 11. Všude spousta gagarinů (kosmonautů, černokabátníků, atd…) a dalších „tajných“ přihlížejících. Opět se prosazují naše způsoby, výchova a ani zde nevznikají žádné problémy. Ba naopak se nám od nich dostává informací jak se nejlépe dostat na Letnou (a pro ně nejklidněji). Problémy však máme sami, protože ani v třiceti, nejsme schopni držet při sobě. Což se nám může velmi vymstít (a vlastně už vymstilo). Dost lidí se trhá a vydává po vlastní ose.

Sektor S on TOUR, Sekurita, Poláci a nevpuštěné vlajky

U vstupu nás čeká nastoupená security a i přes důkladné prohlídky a různé výmysly se dostávají do sektoru všichni. Těmi výmysly myslím například kontrolu občanek, protože do sektoru nesmí být vpuštěn žádný cizinec. Mají strach z nájezdu poláků!? POLÁKŮ!!! Zatímco všichni fanoušci se nakonec do sektoru dostali, vlajky všechny vpuštěny nebyly. Dvě z nich musejí zůstat před sektorem, protože se na nich objevuje název kapely AC/12. Dohromady se nás v sektoru sešlo okolo 170 (cca. stejně jako ve Zlíně). Na plotě visí hlavní zástava Ultras Sigma a další. Modrobílá Garda, Populus fanaticus Olomucensis, Forza Sigma, Sigma United, Hanáci on tour, Alcobruderschaft. Nevpuštěna byla vlajka Bláznů ze stadionu a pozdrav do vězení, naším kamarádům.

#spartaSIGMA na Instagramu

[wdi_feed id=“50″]

Podpora v hledišti SIGMA

Prezentujeme se slušným supportem ale bylo vidět že spousta lidí je v sektoru poprvé, neznají ani všechny texty. Tak nám nezbývá než především jet jednoduché chorály a pokřiky. Za zmínku určitě stojí, druhopoločasový deseti minutový fanatismus „O sigma vyhraje!“ I přes nepříznivý vývoj utkání. Nakonec si s hráči vzájemně poděkujeme a už se balíme směr Olomouc. Do úrodné Hanácké roviny. Probrat akce minulé, současné, ale i ty budoucí u žejdlíku dobrého piva. ČI jiného lahodného moku.

Podpora v hledišti sparta

Co se týče Sparty, Ultras Sparta se prezentují zdařilým choreem pro loučícího se Davida Lafatu a odpalují hodně rací. Fandění se neslo Letenským stadionem po celý zápas a vypadá to, že po této stránce se zvedají ode dna? Dohoní „tribunu sever“? Dohromady si na Letnou našlo cestu okolo 15ti tisíc fanoušků (dle infa ovšem mělo být vyprodáno).

Zpáteční cesta probíhá bez komplikací (Co byste jako sakra čekali??? 😀 ). Snad z vyjímkou jednoho fanatika který si pod vlivem prohry (a možná i nějakého toho veselého žejdlíku) plete vlak a odjíždí neznámo kam. Holt spletité mohou být cesty fanouškovy. A grafikon je tak složitý 😀

Ještě nás čeká Boleslav!!!

V sobotu hrajeme poslední zápas s Mladou Boleslaví, potvrďme stoupající tendenci co se týče nás fanoušků. Dojďete podpořit Sigmu a poděkovat hráčům za úspěšnou sezónu do Sektoru S a i další tribuny Androva městského stadionu. Sice nepřipravujeme žádnou optickou presentaci ani pyrotechnickou vložku (přeci jen vztahy bohužel nejsou 119% narovnány, i když se obě strany snaží) ale o to víc musíme dát do fandění. Jako poděkování celému realizačnímu týmu a hráčům. A samozřejmě pokusit se dotlačit mužstvo výš než momentálně je (i když to nemusí být v naši moci).

NAPLNO A DO KONCE

Fotogalerie z utkání od Dalibor Durcak – photographer

Michal Vepřek, Miloš Buchta a rozhodčí utkání
Aperture: 14Camera: NIKON D7000Iso: 3200
« 2 z 47 »

Sepsala Modrobílá garda

Podobné články