Tak máme za sebou první tři kola nového ročníku ligy a zatím to na velkou parádu nevypadá. Tedy bodově. Protože jinak herně je to slušné, ale postupně.

Začátek ligy není úplně růžový

Ve druhém ligovém kole se Sigmičce vrátilo co se Slávií neměla. Štěstí. Protože stejně jako prohra se Slávií 3:0, byla dost nespravedlivá, tak pro změnu naše výhra v Boleslavi, byla podpořena notnou dávkou štěstí. A po téhle výhře nás čekal zápas s mistrem, který rozhodně nikdy není jednoduchý. A to se nakonec i ukázalo. I přes očekávání která byla po nepříliš vzdálené remíze vysoká. A to vše ovlivnilo slušnou návštěvu na stadióně. 7049 diváků. Což bylo méně než se Slávií, ale rozhodně nikterak ostudné.

Kotle

V Sektoru S se schází už tradičních cca. 50-70 fandících (podobná návštěva se dá očekávat i ve čtvrtek na pohár). Tentokrát nemáme k dispozici ani buben ani megafón. Sklad mít nesmíme, vlajky na tyčích nemůžeme tak co bychom se obtěžovali. I tak se nakonec daří docela organizovat fandění. A co je největším a a nejhezčím překvapením tohoto večera je, že všechny tribuny se velmi aktivně zapojují do fandění. Skutečně výkon tribun byl tentokrát na 119% a jedničku s hvězdičkou. Skoro lepší zážitek než v Plzni, na finále poháru. Malinko útrum tomu udělala nenadálá průtrž mračen, ale kotel se bavil dál, tančil v dešti. A fandové kteří se schovali pod střechu, taky jako by ještě ožili. Zkrátka super. Kéž by to tak bylo pokaždé.

Co se týče plzeňských fans, tak tam nemáme příliš co říct. Chvílemi při našich přestávkách jsme je slyšeli, ale globálně nemáme o čem referovat. Snad pouze to, že visela spousta jejich zástav. Koneckonců hodnotit se mohou pouze sami.

Fotogalerie z utkání SIGMA Olomouc vs. Viktoria PlzeŇ

Hra v utkání

A teď ke hře. Ta rozhodně nebyla ani na jedné straně špatná. Myslím, že se diváci u televizních obrazovek rozhodně nudit nemohli (i když stadion je stadion 😉
, samozřejmě). Domácí v první půli asi nejvíce vystrašil průnik Krmenčíka, kdy jen skvělý zákrok Buchty mu zabránil ve skórování. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:0.

V druhém poločase se příliš obraz hry nezměnil. Urputný boj doprovázený skvělou technikou obou mužstev. To však poměrně zásadně změnila už výše zmíněná přeháňka, která bohužel více svědčila hostům. A nakonec se jimi stala osudnou, když dvě minuty před koncem střídající hráči Zeman (centrující) a Procházka rozhodují o vítězství Plzně. A tak po právu vyhrává lepší, bez gólu se zkrátka vyhrát nedá. A kdo vyhraje je lepší.

Nejsme Slavia, nejsme uplakánci. Nebo ano?

Poté však přichází nejsmutnější část utkání. I když ta se vlastně stala až po utkání. Rozhodčí totiž ukončil zápas poněkud netakticky a předčasně. No ale co se poté napsalo po internetu, co se na spílalo rozhodčímu. To bylo naprosto nepřiměřené a nepokorné. Možná o něco málo zkrátil hrací dobu, ale ty výpady proti Plzni byly naprosto neopodstatněné ( i s respektem k jejich síle zákulisí a naší slabosti). Tak to prostě někdy je, jen vzpomeňte na druhou ligu kdy zase jiné týmy se mohli cítit ukřivděné na náš účet. Zkrátka jednou život dá, jindy vezme. To je život. To je fotbal!!!

Ve čtvrtek na Kairat, v neděli do Hradiště

Nyní však už je podstatný čtvrteční zápas s Kairatem Almaty a dále nedělní výjezd do Uherského Hradiště – více v události na FB. Určitě se na některém z utkání potkáme.