Pro připomenutí, poslední utkání se Spartou ve fotogalerii

Tuto neděli v skoro „obvyklém“ olomouckém hracím čase se opět Sigma popasuje ze soupeřem z nejtěžších. Z Spartou z Prahe. A ačkoliv už zase začíná platit, že soupeř se už v zatáčce u Olšan začíná bát, nečeká nás nic snadného. A to i s připočtením pražské krize, kterou bychom se neměli nechat uchlácholit. Ono se totiž hraje o moc. Z našeho pohledu o udržení druhého místa (super) a z pohledu Sparty o dotažení nás na bod, vyrovnání Slavie – pokud prohraje v Jablonci a vlastně taky o udržení kontaktu s pohárovými příčkami. Přínosem pro sparťanské fanoušky však může být případný odchod trenéra z Pekla = Andrei Stramaccioniho. Ovšem pokud Křéť není spokojen.

vývoj umístění Sigmy a Sparty v sezóně 2017/18 v HETlize
No nic úvod máme za sebou a pojďme se podívat na statistiky z utkáním spojené. Na co se dívá velice dobře je vývoj postavení obou klubů v této sezóně. My si můžeme pouze přát aby se na tom po vzájemném utkání nic neměnilo.

Když se zadíváte na posledních 5 utkání v této sezóně vyznívají malinko lépe pro Spartu, která vyhrála 3x zatímco mi jen 2x. Ale zase bez porážky. Za nás je to mírná výhoda pro Spartu, ale v konečném důsledku si to musíte zhodnotit dle svých preferencí. Stejně jako statistiky hráčů, kde pro nás opět hraje to, že u nás nejsou o jednom hráči. Ale prakticky nejdůležitější góly a asistence máme rozdělené mezi víc hráčů. I když stále nám zde vyskakuje representant Houska, který je u všeho důležitého. Byť poprvé nevládne v počtu úspěšných přihrávek a v tomto má Sparta navrch, v podobě Marečka.

Pokud se budeme bavit o nejzajímavějších číslech společných utkání jistě nejde nezmínit střelce Horsta Siegla který ve vzájemných utkáních vsítil nejvíce gólů ve 44 vzájemných zápasech. Bylo jich sedm. Pro sázkaře může být zajímavý růměrný počet branek 2,1 anebo počet žlutých karet u kterých je průměr 3,8/zápas. Za to paradoxně i přes vypjatost utkání příliš nepadají červené karty. Za celou dobu pouze 6, což činí průměr 0,1 na zápas. Naopak velmi nudný je nejčastější výsledek 1:0. A až smutná je statistika vzájemných utkání 7-12-25.

Celkově nám jednoznačně vychází, že se střetáváme z nejtěžším soupeřem za posledních pár kol (Slavia už je dávno). A taky s týmem který neumíme porážet, to je velká nevýhoda. Do utkání tím pádem můžou kluci vstupovat za stavu 0:1 v hlavách. To je ale práce pro trenéra Jílka. My si samozřejmě přejeme jednoznačné vítězství Sigmy, ale rozhodně se nedá očekávat lehký boj. A taky je to proti větrným mlýnům ;-). Takže v neděli všeci na tribuny Andráku a dotlačit Hanáky ke třem bodům.

Tipy fanoušků:

Jakub Wittka, šéfredaktor Olomoucké Drbny: „Když si mám tipnout přesný výsledek, bude to velmi troufalé, ale dobře – 2:1 pro Sigmu. A co se týče průběhu zápasu, domácí podle mého názoru požene dopředu velké množství fanoušků, měl by to být jeden z divácky nejatraktivnějších zápasů sezóny. Sparta je velmi těžký soupeř, věřím ale, že Sigma ji může v aktuální formě porazit.“
Věra Novotná, věrná/věčná fanynka a předsedkyně Dobrého místa pro život: „Můj tip na nedělní zápas je výhra 2:0. Možná jsem úplně mimo, ale já klukům věřím. Těším se se všemi fanoušky 12.12. na stánku DMPŽ s pučem, kde budou kluci prodávat ve prospěch děti s autismem!“

zdroj statistik: HETliga.cz

Podobné články