V sobotu sice Sigma odehrála další  vítězný zápas už 8.kola (3:0 nad Duklou), ale já se vrátím ke statistikám po 7.kole. Oficiální stránky HET ligy nabízí celou řadu statistických ukazatelů. Dnes vybírám ty, ve kterých náš současný nebo bývalý hráč figuruje v první desítce. V tom případě uvádím i ostatní naše a bývalé hráče Sigmy v první dvacítce :

Začal bych tím, že David Houska vstřelil v 74.minutě zápasu 7.kola v Karviné 850. gól Sigmy v historii samostatné české ligy. Jablonec získal výhrou na Jihlavou 1000. bod v české lize, a má nejvíc bodů ze všech týmů, které nemají titul. Toto prvenství kdysi (než dvakrát spadla) patřilo Sigmě.

Ke statistikám po 7.kole (v Karviné):

V nejdůležitější statistice a to ve střílení gólů se Šimon Falta se třemi góly dělil o 5. místo, David Houska, Tomáš Zahradníček a Jiří Texl měli na kontě 2 góly a dělí se o 11.místo.

V asistencích je pro změnu zase pátý Jakub Plšek se dvěma zářezy, dvě asistence má i Petr Ševčík (LIB). Ten je pátý i v zajímavé tabulce hodnotící přihrávky do gólové šance, do šestnáctky a předfinálky (Chance index). V této tabulce komplexně hodnotící ofenzívní snahy hráčů je Šimon Falta 12. a David Houska 17.

Miloš Buchta drží pátá místa v průměru inkasované branky na zápas (počítám gólmany, kteří odchytali víc než 5 zápasů) a v celkovém počtu zákroků. Má jich celkem 22.

Nejvýše ve statistikách máme Davida Housku. Je No.1počtu faulů na něj(34). V této tabulce je 5. Jan Navrátil (SLO) (21 faulů) a 12. Tomáš Chorý (15 faulů).

David Houska je dvojka v tabulce úspěšnosti driblinků (92,9%), kterou jsem zredukoval na hráče majících od začátku soutěže 7 driblinků a více (že někdo udělá jeden driblink za sezónu a ten se mu povede, neberu). Takto redukovanou tabulku vede 100% úspěšný Rosický. Jiří Texl je 9. (80%) a Lukáš Kalvach 19. (70,60%). Z exsigmáků je 16. Jan Navrátil (73,5 % úspěšnost).

Lukáš Kalvach je 2. v tabulce obranných soubojů, celkem jich vybojoval 110, 6. je Martin Šindelář (OVA), 9. Uroš a 16. Václav Jemelka.

3.místo průběžně mezi všemi hráči máme obsazené Tomášem Chorým ve střelách na branku(7 pokusů), 12. je Martin Doležal z Jablonce (5).

Další trojku máme v počtu vyhraných obranných soubojů a tím je Uroš Radakovič, který jich má 67., 4. je Martin Šindelář (OVA) (66), 9. je Václav Jemelka (61).

Třetí je v počtu předfinálních přihrávek Petr Ševčík (LIB) se 14 úspěchy, David Houska je 8. a Jiří Texl 11.

Tomáš Hořava (PLZ) toho zatím moc nenahrál, ale v redukované tabulce hráčů s více než pěti starty je 4. co do úspěšnosti přihrávek (90%).

Šimon Falta je zatím 5. v počtu přihrávek do gólové šance, Tomáš Zahradníček se dělí o 6., David Houska o 11. a Petr Ševčík o 16. místo.

Buchta je mezi gólmany 6. jak v celkovém počtu přihrávek (251),tak v počtu vychytaných nul a i v délce série bez gólu (209 minut).

počtu bodů (góly a asistence) je 6. Šimon Falta ( 4 body), Jakub Plšek, David Houska, Tomáš Zahradníček a Jiří Texl se dělí o 10.místo.

počtu driblinků je 8. Jan Navrátil, Šimon Falta je 12. a 14. je Tomáš Přikryl (MBL).

Do desítky máme ještě 8. Miloše Buchtuúspěšnosti zásahů (75,9%). Zajímavý pohled je na tabulku v úspěšnosti střelby. Tam se dělí sedm hráčů o 1.místo, každý z nich vystřelil jednou a byl z toho gól, čili úspěšnost 100%. Hned za nimi je 8. Václav Jemelka, který má díky gólu po odrazu od jeho ruky 50% úspěšnost střelby. Ostatní se na góly víc nadřeli, Tomáš Zahradníček je 14. se 40% úspěšností a 16. je Šimon Falta s 37,5 %.

Je zajímavé, že se naši hráči drží vysoko nejen v ofenzívních činnostech (Sigma jich dala po 7.kole zatím 13, čili s Jabloncem druhá nejvíc), ale i v některých defenzívních (7 obdržených branek je průměr ligy). Až na oba krajní obránce je každý z hráčů základní sestavy Sigmy alespoň v nějaké sledované činnosti v první desítce. Z bývalých hráčů je nejvíce vidět Petra Ševčíka, Jan Navrátil si evidentně věří a zatím mu jde nejlépe driblovat s míčem.

Příště se mrkneme i na týmové statistiky.

A ještě jak to fičí v zahraničí?

Všichni naši bývalí hráči jsou v týmech, kterým se od začátku sezóny moc nedaří a minulý víkend to moc nevylepšil.

🌕🔴🐝💪

A post shared by pospa26 (@pospa26) on

V základu hráli jen Martin Pospíšil (Jagiellonia Bialystok) a Tomáš Kalas (Fulham). Bialystok remizoval 3:3 v Gdaňsku a Fulham prohrál v Burtonu 1:2.

Kamil Vacek (Śląsk Wrocław) střídal v 66.minutě za stavu 2:1, ale domácí Gornik Zabrze v 71. minutě vyrovnali na konečných 2:2.

Nehráli David Rozehnal (KV Oostende), Tomáš Černý (Partick Thistle) ani Pavel Dreksa (Něftči Baku).

A už se můžete těšit na další statistiky po 8. kole #HETliga

Podobné články