Včera došlo konečně na dohrávku 5. kola FNligy proti Táborsku. Po pohárové porážce na Andrově stadiónu si nikdo nemohl být jistý výsledkem, ale jak se ukázalo v lize kluci nenechali nic náhodě a v pohodě si dokráčeli pro tři body, které nás dorovnali na první Baník (bohužel jsme druzí o blbé dva góly). A také díky výhře Dynama v televizním utkání s Opavou odskočili Dynamu o bod a Opavě o 3. Což je super, ale ještě neslavme. Teprve po příštím kole ve Vítkovicích budeme za sebou mít 1/3 sezóny 16/17 a stále dvě třetiny soutěže před sebou. Ale situace je rozhodně příjemnější než třeba po třetím kole. Ukázalo se totiž, že žádný tým nevydrží pořád jen vyhrávat. A body z venku jsou třeba.

Co se týče fandění tak to mohu ohodnotit asi od nějaké třicáté minuty. A před tím pouze obrovský, rozléhající se rachot po vstřelení gólu Kuby Plška. Do 45 minuty už potom víceméně ticho a pouze aktivní normálové se snažili rozproudit pokřiky. Což se jim místy i dařilo. Pokud by na stadiónu byly nějací fanoušci hostí klidně by mohli vytvořit domácí atmosféru, jak se to skoro povedlo fandům Žižkova.

V druhém poločase to už ale byla docela jiná pohádka. A především bych rád poděkoval, že se většina přesunula ke stupínku a podpořila mou snahu to v kotli rozjet (kéž by to tak, bez diskusí šlo i když je nás v sektoru víc, ideálně pokaždé). Zpíval se standardní repertoár, snad pouze s malinko většími prodlevami. Holt bylo poznat, že v sektoru se sešlo pouze okolo 40 fandících jedinců. A snad i proto se dost často nesli stadionem puntíky („tak jsme blázni no a co“). A několikrát byl zkoušen nový chorál Ultras Sigma Síla, hrdost, čest , který se teda musí většina doučit. Ale i tak to neznělo nejhůře a s přibývajícím počtem už to může být jen a jen lepší. Závěrečnou dměnou všem, byla závěrečná děkovačka která i přes počet nezněla vůbec zle.

#děkovačka #part2 #Hanáci #SIGMAtáborsko #SigmaOlomouc #sigmaolomouccz #modrobílýděkujem

A video posted by @sigmaolomouc.cz on

Zkrátka máme na čem stavět pro příští domácí utkání které nás čeká,za čtrnáct dní, 19. 10. opět ve středu, v týdnu před televizními obrazovkami :-(. Ale o to víc bychom se měli hecnout a předvést co v Olomouci ta hrstka věrných umí a že i přes naše velké problémy (a momentální lásku všech k Moře) ještě nejsme na odpis.

Už tento víkend nás čekají hned dvě události. První je reprezentační 21, kde jak se mnozí z Olomouce už mohli přesvědčit se fandí dobře. A my, Ultras Sigma, tam svou účastí rozhodně neudělali ostudu. A snad i v pátek ve Znojmě kvalitu potvrdíme. No a hned na druhý den nás čeká druhá návštěva stadionu ve Vítkovicích. Tentokrát však druholigová a především proti Vítkovicím a ne Baníku. Vzhledem k akustice na stadionu ani tam bychom nemuseli trhnout ostudu.

Závěrem chci ještě jednou všem poděkovat a pojďme to ještě zlepšit na příštím domácím utkání se Znojmem.

[wdi_feed id=“14″]

Hráči

Fanoušci

Podobné články