Liberec – Po domácím pohárovém vítězství proti Třinci se vydali olomoučtí hráči k zápasu desátého kola Fortuna ligy na sever Čech. Na libereckém stadionu u Nisy to ale byla z jejich strany velká bída. Sigma za celý zápas nedokázala ani jednou vystřelit mezi tři tyče a prohrála 0:3.

Liberec rázně vykročil za třemi body

Zápas, na který si našly cestu necelé čtyři tisícovky fanoušků, byl od úvodu v režii domácích. V šestnácté minutě se ocitl v první šanci utkání Rolando Aarons, který přišel do Liberce na hostování z anglického Newcastlu. Jeho střela však postrádala přesnost i razanci. O deset minut později už ale šli domácí do vedení. Po rohovém kopu se dostal balon k dalšímu hráči, který je v Liberci pouze na hostování, Tarasi Kačarabovi. Ten měl po sporných situacích v šestnáctce Sigmy dost času na to, aby míč umístil míč k zadní tyči a Slovan vedl 1:0. Sigma marně hledala odpověď, naopak Liberec mohl své vedení ještě zvýšit. Ve čtyřicáté minutě se totiž podruhé dostal do dobré šance Aarons, ale zakončení hlavou mu vůbec nesedlo. Těsně před poločasem pak měla Sigma ještě jednou velké štěstí. A to když se do šestnáctky probíjel domácí Ševčík, jehož akci zastavil sporným zákrokem Václav Jemelka. Kdyby rozhodčí Proske ukázal na penaltový puntík, tak by se nikdo nemohl divit. Tak se ale nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Slovan. Sigma se v prvním poločase ani jednou nedostala ke střele.

sestřih zápasu: isport.cz

Druhý poločas žádnou změnu ve hře Sigmy nepřinesl

Druhá půle začala v podobném duchu, jako ta první skončila. K brance Miloše Buchty se řítil tentokrát Mashike a jen díky pohotovému zákroku Štěrby se míč nedostal k Aaronsovi, který by se ocitl sám před Buchtou. V následujících minutách ještě sám Buchta vychytal dvě dobré příležitosti Malinského a šance Olomouce na bodový zisk tak stále žily i přesto, že směrem dopředu to vůbec nešlo. Definitivně Sigmu zlomil až gól, který vstřelil v sedmasedmdesáté minutě Martin Koscelník. Slovenský záložník si narazil míč s po celý zápas výborně hrajícím Ševčíkem a poté nedal střelou do protipohybu Buchtovi žádnou šanci. Další důležitá událost se stala hned po následném výkopu. Šimon Falta tvrdě přišlápl kolíky napřed nohu Breiteho a Proske mu po shlédnutí celé situace na videu udělil červenou kartu. Sigma tak dohrávala zápas v deseti a v úplném závěru ještě jednou inkasovala. Na konečných 3:0 pro Liberec pečetil v šesté minutě nastaveného času Matěj Hybš. Sigma tak po zápase, ve kterém nedokázala ani jednou ohrozit soupeřovu branku, zůstává po desátém kole se šesti body na předposlední místě. Liberec poskočil na osmou příčku.

Fanoušci

Dle našich informací se do Liberce vydalo pouze jedno auto fanoušků v počtu 6 kusů. Snažili se celý zápas fandit, ale v daném počtu a s danou sportovní situací se toho příliš udělat nedalo. Nyní nás čekají 2 velmi náročná utkání v domácím prostředí se Spartou a se Zlínem, na kterých každá hlasivka v kotli bude dobrá. Takže v sobotu všeci do Sektoru S!