Plzeň – Sigma po domácí porážce 0:4 s Mladou Boleslaví odcestovala pokusit se napravit si reputaci na stadion mistrovské Viktorie Plzeň. Ve Štruncových sadech však vládli domácí. O vítězství Plzně rozhodl bývalý střelec Olomouce Tomáš Chorý. Sigma v lize už potřetí za sebou nedala ani jeden gól.

První poločas zápasu patřil jednoznačně svěřencům Pavla Vrby. Ve třinácté minutě poprvé prověřil Buchtu střelou z hranice šestnáctky Tomáš Chorý. O pět minut později se zase do velké šance řítil Čermák. Ve dvacáté minutě hlavičkoval z dobré pozice Petržela. První gól domácí vsítili v minutě dvaadvacáté. Houska při rozehrávce špatně nahrál na Michala Vepřeka a míče se zmocnil Milan Petržela. Ten v následném přečíslení přesně nahrál na druhé straně nabíhajícímu Chorému a na toho zírala už jen prázdná brána. Chvíli na to se prosadil také Jan Kovařík, jeho branka ale nebyla uznána pro ofsajd. Poté měl na noze v první velké šanci Sigmy Dvořák vyrovnání. Jeho dorážku ale výborně reflexem zastavil Hruška. A tak podruhé ještě v prvním poločase udeřila Plzeň. Chorý vybojoval míč pro Čermáka, který v se jej v dalším přečíslení ještě pokusil najít zpáteční přihrávkou, ale míč se k němu ani nedostal. Do vlastní sítě si jej totiž srazil Martin Sladký a bylo to 2:0.

Druhá půle už tolik zajímavých momentů nenabídla. Ve dvaapadesáté minutě mohl utkání zdramatizovat Martin Nešpor, ale ten těsně minul pravou tyč Hruškovy brány. Na druhé straně opřel míč o břevno Hořava a vysoko nad bránu pálil Řezník. To však Viktoriánům vůbec nevadilo. Proti Olomouci vybojovali tři body a v tabulce i nadále hájí druhé místo. Sigma je po další porážce třetí od konce.

sestřih: isport.cz