Statistiky Bohemky a Sigmy v právě probíhající sezóně 2017/18 HETligy zdroj: http://www.hetliga.cz/zapas/6002-boh-olo

Po úspěšném ale náročném utkání s Teplicemi nás čeká opět náročný soupeř se kterým ale máme v poslední době kladnou bilanci. A protože Sigma nyní má sebedůvěru dovolujeme si tipovat, že bez bodů z Ďolíčku neodjedeme. Ale postupně.

V této sezóně jsme na tom podstatně lépe, přeci jen rozdíl mezi 3 a 7 místem zkrátka musí být, což se ukazuje především celo-týmových statistikách. 19 gólů vstřelených oproti 12, stejně jako 8 obdržených oproti 11 a stejná situace je i ve střelách, vytvořených šancích, držení míče a úspěšnosti přihrávek. Zkrátka papírově je to jasné 😉 . My však víme, že fotbal nemá logiku a i domácí prostředí bude na výsledek mít vliv. A to nás také utvrzuje v přesvědčení o minimálně bodíku z Ďolíčku.

Co nám trošku nahlodává naší víru v body z Vršovic je statistika posledních pěti zápasů domácích a především poslední tři utkání doma kdy sice prohráli s Jabloncem, ale porazili Baník a remizovali se Zlínem. Ale zase Sigma s posledních dvou venkovních utkání vyválčila 4 body z toho oba ve velmi těžkých zápasech s Jihlavou a Baníkem. Doufejme, že nebude pokračovat trend 3-1-…Dál si to dokážete domyslet sami.

Paradoxně i když týmově jsme na tom jednoznačně lépe v statistikách nejlepších hráčů týmů už to tak jednoznačné není. Sice Houska má více střel, ale gólů stejně jako tahoun Bohemky Kabajev. A ten navíc tyto góly vsítil z menšího počtu střel. Co je lepší si posuďte sami. U nás také prakticky všem statistikám stále vévodí David Houska a jen v jediné, asistencích jej předskočil Jakub Plšek. To u Bohemky prakticky každé statistice vévodí někdo jiný. Což je pro trenéra jistě složitější situace než když u nás stačí pohlídat House (samozřejmě to berte s nadsázkou protože hráčů budících respekt a nebezpečných hráčů máme více než dost).

Zajímavá je jistě i celková statistika vzájemných duelů, která říká toto 4 výhry Bohemky – 11remíz – 11 výhry Sigmy i toto potvrzuje naši prognózu, že bychom si minimálně bod měli odvézt. Vždyť naposledy jsme s Bohemkou prohráli 8. května 2011, ale je pravda že to bylo právě v Ďolíčku. Naopak nejvíce gólů v našich soubojích padlo už velmi dávno v sezóně 93/94 na Andrově stadiónu. Celkem padlo v utkáních 62 branek, což značí průměr 2,4 gólu na zápas (a to nahrává tipům našich fanoušků, které najdete níže). Co naopak tipům fanoušků nenahrává je nejčastější výsledek který je 1:1 a takto dopadlo celých 5 utkání. Padá poměrně hodně žlutých karet (4,1 na zápas), ale v 26 vzájemných utkání padly pouze 4 červené karty. Za nás nejzajímavější informace je že nejlepším střelcem vzájemných zápasů je Radim Kučera, který dokázal vsítit celkem 4 góly do branky Bohemky.

Všechny informace které nám vyjevil web 1. fotbalové ligy jsme vám čtenáři vyjevili a nyní vám ještě přidáme tipy fanoušků kterých jsme se ptali na dvě jednoduché otázky, „Jaký bude výsledek utkání?“ a „Jaký očekáváte průběh hry?“. No a fanoušci, nebo-li vy, nám odpověděli takto:

Andrea Kvapilová, matka pluku a fotbalového gólmana: „Jako liga mistrů to nebude, očekávám hru na dvě brány, nějaký ten gól a dobrou atmosféru v Ďolíčku. Budou doma, ale věřím se je rozjetá Sigma porazí a doveze si z Prahy 3 bodíky za výsledek 0:2.“

Petr BU1, brankářské rukavice BU10:0, Miloš Buchta v našich rukavicích gól nedostane a Sigma Olomouc opět potvrdí že se ji musí bát všechny prvoligové týmy a odveze si z Prahy bod.“

David Kapsia, sládek Minipivovaru Kosíř a fanda Sigmy: „Výsledek čekám 3:0 pro Sigmu a na hřišti jasnou převahu Sigmy a hru na jednu bránu.“

Tomáš Janotka, bývalý hráč Sigmy a trenér Sigma U-16: „Klokani kromě bojovnosti, která je vždy zdobila, hrají LETOS velmi dobře a navíc i sbírají pravidelně body. Sigmu proto na Bohemce čeká velmi těžký duel. Vzhledem k tomu, že oba týmy mají velmi dobrou defenzívu čekám bezbrankovou remízu 0:0.“

Jan Zlámal, fanoušek z Prahy: „Pokud se soupeři vyrovnáme v bojovnosti, fotbalovost by měla být na straně Sigmy. Takže doufám ve 3 body a výsledek tipuju 1:2.“

Michal Hubník, bývalý hráč Sigmy: „Očekávám remízu 1:1

Tipy fanoušků čekají výhru, navíc poměrně dost gólů narozdíl od odborníka Tomáše Janotky a my se ptáme na kterou stranu se přikloníš ty? Nebo máš úplně jiný názor?, napiš nám na fb/sigmafotbal nebo do skupiny SigmaOlomouc, případně sem do komentáře.

P.S.: V šťastném 13. kole jsme se s Bohemkou již jednou utkali a to v sezóně 2010/11. Tehdy jsme se s nimi na domácím pažitu utkali vítězně s výsledkem 3:1.

Další statistiky:

 

 

 

 

 

 

Zdroj statistik: Stránky HETliga.cz

[wdi_feed id=“39″]

Podobné články