Zápasy Sigmy s Teplicemi měly v minulosti občas poněkud fatální následky. V sezóně 2002/2003 byl po domácí prohře s Teplicemi 0:1 (gól dal exsigmák Karel Rada v 90.minutě) odvolán trenér Bohumil Páník, který současně skončil i jako sportovní ředitel. Ve 26.kole sezóny 2012/13 znamenala domácí porážka s tímto soupeřem ukončení kariéry trenéra Romana Pivarníka na lavičce Sigmy a s tím související začátek trvalého sešupu dolů. O tři roky později byla pro změnu výhra 6:0 jen labutí písní o naší další ligové účasti. Trapná remíza v souběžném zápase Jablonce s Příbramí 0:0 nás poslala podruhé do druhé ligy.

Situace je ale letos jiná, trenér Václav Jílek má pozici jistou a sestupová pozice už prakticky nehrozí. Protože však vítězná vlna kulminovala už dávno, bylo pro sebevědomí hráčů velmi důležité uhrát znovu zápas za tři body. A to se Sigmě s velmi velkým vypětím povedlo. I když se úplně tak nedaří, jak jsme si rychle zvykli, úpornou snahou až do konce se povedlo zlomit zápas v náš prospěch. A není to letos poprvé. Góly v poslední dvacetiminutovce nám přinesly v zápasech v Jihlavě, na Baníku a teď s Teplicemi v podstatě 5 bodů navíc. Zajímavé je, že pokud v zápase Sigmy padl gól, tak kromě 1. kola v Boleslavi a v Plzni ve 3. kole, Sigma dala vždy poslední gól zápasu.

Sigma nastoupila v obvyklé ligové sestavě, Martina Hálu ani výborný pohárový výkon neposunul do základu. Zápas s Teplicemi byl vyrovnaný, s minimem šancí. Většina akcí obou soupeřů končila ještě kus před šestnáctkami, kombinace vázla. Byl to boj s velkým množstvím chyb na obou stranách. Teplicím ta všeobecně upachtěná hra vyhovovala a s bodem by byli spokojeni. Ačkoliv se některým domácím hráčům příliš nedařilo, první střídání přišlo až v 64. minutě. Nažhavený Martin Hála začal pak převažovat misky vah víc na stranu Sigmy. Zápas se ve prospěch Sigmy zlomil po akci, kdy míč po trase Jemelka-Plšek-Houska doputoval až do brány.

Sigma se po gólu chytila a začalo to pravé olomoucké tóčo. Posledních 10 minut už bylo konečně koukatelných a k naprosté spokojenosti. Nejlepší hráči zápasu podle mě Václav Jemelka a David Houska. Tomáš Chorý vybojoval spoustu míčů, ale daleko od branky a za celý zápas na něj nešel snad jediný pořádný centr. Když už vydoloval u čáry balón a poslal ho před bránu, nikdo nenabíhal a všichni překvapeně stáli někde na vápně. Přesto musíme být spokojení, vyválčené tři body a opět bez obdržené branky. Miloš Buchta pošesté s nulou. Super! Sigma byla před dohrávkou Slavie na Slovácku opět druhá. 25 bodů po 12. kole je famózních, průběžné třetí místo o skóre taky.

Stínem utkání je podprůměrná návštěva. Navíc pokračují protesty Ultras, kteří do kotle přichází až ve 30.minutě zápasu. Pozitivem byl naopak výkon rozhodčího, který tentokrát nepředvedl žádný markantní exces.

Archív:

12.kolo HET ligy: SK Sigma Olomouc – FK Teplice 1:0 (0:0). Branka: 77. Houska. Rozhodčí: Příhoda – Pelikán, Černý. Diváci: 3238. SK Sigma: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (79. Moulis), Houska, Plšek (90. Obročník), Falta (64. Hála) – Chorý. Trenér: Václav Jílek. Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob – Soungole (88. Haljeta) – Fillo, Král (82. Červenka), Kučera, Rezek – Vaněček. Trenér Daniel Šmejkal