Olomouc – Na Andrův Stadion v sobotu přicestoval k utkání dvanáctého kola Fortuna Ligy tým Zlína vedený bývalým reprezentačním koučem Michalem Bílkem. V moravském derby byl k vidění divácky atraktivní zápas, který skončil po remíze 1:1 dělbou bodů. Na stadion si našlo cestu tři a půl tisíce diváků.

Začátek patřil Zlínu

První nebezpečnou situaci zápasu měl na svědomí zlínský Róbert Matejov, který se v sedmé minutě odhodlal ke střele z dobrých dvaceti metrů. Jeho rána však nemířila mezi tři tyče. To dvě minuty na to už balón skončil po hlavičce Beauguela v brance. Francouzský útočník Fastavu se ale nacházel v ofsajdu, což neuniklo lajnovému rozhodčímu, a skóre se tak neměnilo. Stejný hráč hlavičkoval také o několik minut později. Jeho další pokus ale mířil nad branku Miloše Buchty. Sigma poprvé zahrozila až v pětadvacáté minutě, když se po centru Sladkého dostal k zakončení hlavou Plšek. Proti němu však výborně zakročil zlínský brankář Dostál. Ještě větší šanci pár minut na to zazdil hostující Hnaníček, který se po Beauguelově přihrávce dostal ke střele téměř ze značky pokutového kopu. Jeho střela ale postrádala přesnost i razanci a Buchta si připsal další úspěšný zákrok. Největší tutovku prvního poločasu spálil na samém konci zlínský Lukáš Holík. Ten se dostal po chybě Juraje Chvátala zcela sám před olomouckou branku. Jeho přízemní střela poté jen těsně minula pravou tyč.

Oba góly padly ve druhém poločase

Začátek druhé půle také patřil hostům. Po změně stran protáhl dobrou střelou olomouckého brankáře Bartošák a dvě minuty na to přišel první gól zápasu. Na hranici šestnáctky fauloval Štěrba a Zlín se dostal k nebezpečnému přímému kopu. Míč si vzal na starosti nejlepší zlínský střelec Jean David Beauguel a krásnou střelou do pravé šibenice poslal Zlín do vedení 1:0. Byl to už sedmý gól francouzského kanonýra v sezóně. Poté už se více do hry dostala taky Sigma. Ve dvaašedesáté minutě se neúspěšně dožadoval penalty Martin Nešpor. O dvě minuty později přestřelil bránu Zahradníček. Poté se po rohovém kopu Sigma dostala hned k několika zakončením. Z velkého závaru před zlínskou brankou ale také nic nebylo. Ve čtyřiasedmdesáté minutě zachyboval rozhodčí Rejžek. Zlínský brankář fauloval ještě v šestnáctce za žlutou kartu Martina Nešpora, ale penalta se nepískala. Poté poslal domácí trenér Jílek na hřiště Jiřího Texla, což se hned v zápětí ukázalo jako skvělý tah. Texl si naběhl za obranu, kam dostal balón od Jakuba Plška a svým prvním dotykem s míčem srovnal na konečných 1:1. K několika střelám se poté znovu dostal nebezpečný Beauguel. Za domácí zase pálil v poslední minutě Houska. Další gól už ale nepadl a zápas tak skončil remízou.

Jílek byl po zápase spokojený

Olomoucký kouč byl po zápase za bod rád. „Myslím, že bod dnes musíme brát. I vzhledem ke kvalitě soupeře. Zlín ukázal, proč okupuje přední příčky. Vzhledem k vývoji, kdy jsme prostě tahali za kratší konec a prohrávali jsme, to je vždycky složité, tak i z toho důvodu musíme bod brát. Ve dvou posledních domácích utkáních jsme hráli s týmy z první pětky a máme z nich čtyři body. Pevně věřím, že se od toho odrazíme a budeme body získávat dál,“ řekl po zápase. Sigmě aktuálně patří s deseti body v tabulce čtrnácté místo. Před Zlín se po remíze dostal Jablonec. Fastav tak spadl z páté na šestou příčku. Další zápas Sigma odehraje za týden v Karviné.

sestřih zápasu: isport.cz