Teplice – Fotbalisté Sigmy Olomouc v neděli na půdě tabulkového souseda z Teplic odehráli další zápas české nejvyšší soutěže. Na teplických Stínadlech viděli fanoušci několik obrovských šancí obou týmů. Gólu se však nedočkali. Zápas patnáctého kola Fortuna ligy skončil 0:0.

Dobré příležitosti si vypracovaly oba týmy

FK Teplice – Olomouc, Foto: Ondřej Bičiště, MAFRA
Cestu na stadion si našlo v neděli odpoledne dva a půl tisíce diváků. Z Olomouce se vydala přes půl republiky parta zhruba třiceti fanoušků. Ti všichni měli možnost sledovat na gólové šance poměrně bohaté utkání. Oba týmy však trápila koncovka. První velkou příležitost zápasu si vypracovala v deváté minutě Sigma. Zahradníčkovu dlouhou přihrávku Houska chytře přenechal Jakubu Plškovi, který se z ničeho nic ocitl v dobré pozici na hranici šestnáctky. Střela mu ale vůbec nesedla a skončila daleko vedle brány. Olomoucký hráč s číslem šest pak ještě dostal šanci na reparát o minutu později při rohovém kopu. Další dobře kopnutý balon od Tomáše Zahradníčka se dostal přímo k jeho noze na hranici malého vápna, ani tentokrát však nedokázal trefit branku. Na druhé straně musel chvíli na to Václav Jemelka hasit velkou šanci Jakuba Rady. Olomoucký stoper dokázal pokus teplického záložníka, který se ocitl sám před brankářem, na poslední chvíli zblokovat na roh. O pár minut později se zase s dobrým zákrokem po hlavičce Vondráčka musel vytáhnout Miloš Buchta.

I druhý poločas nebyl nudný, jen planý

FK Teplice – Olomouc, 1. fotbalová liga. Foto: Ondřej Bičiště, MAFRA Nešpor a Jeřábek v nefotbalové pozici

Největší šanci celého zápasu zlikvidoval v pětapadesáté minutě dalším dobrým zásahem Václav Jemelka. Hlavička Jakuba Hory už překonala Miloše Buchta a mířila do branky, když se na brankové čáře zjevil olomoucký urostlý obránce a vykopl míč do břevna a ven z branky. Sigma měla největší šanci druhého poločasu ve třiasedmdesáté minutě. Z levé strany velkého vápna technicky střílel Tomáš Zahradníček a jeho pokus jen těsně minul branku, kterou strážil Jakub Diviš. Další šance přišly v závěrečných minutách. V osmaosmdesáté minutě se ve své třetí dobré šanci zápasu ocitl Jakub Plšek, ale jeho hlavičce chyběla jak síla, tak umístění. Na druhé straně zase už v nastaveném čase hlavičkoval Vaněček, rovněž jeho pokusu však chyběly potřebné parametry. Oba týmy se tak rozešly s bezbrankovou remízou.

„Bodový zisk z venku musíme brát,“ říká trenér Jílek

FK Teplice – Olomouc, 1. fotbalová liga. Foto: Ondřej Bičiště, MAFRA
největší šance Teplic, Hora trefil břevno a hráči Olomouce situaci zachraňovali na brankové čáře, v síti skončil olomoucký Sladký, doráží Vaněček

Olomoucký kouč Václav Jílek byl po zápase poměrně spokojený. „Pro nás je to bodový zisk z venkovního utkání, ten musíme brát. A potvrdit ho v domácím zápase. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, z celkového pohledu jsme potom doplatili na to, že jsme neproměnili některou ze šancí. Teplice kontrovaly jednou šancí, ale dovolím si tvrdit, že my jsme měli čtyři pět možností, ze kterých musíme minimálně dvakrát skórovat. Do druhého poločasu domácí dvakrát vystřídali, to jim pomohlo, zatlačili nás. Z celkového pohledu je to zasloužená remíza,“ řekl po zápase.

sestřih zápasu: isport.cz