Opava – V rámci osmadvacátého kola Fortuna ligy cestovali olomoučtí fotbalisté do Opavy, se kterou na podzim na Andrově stadionu remizovali 2:2. Z odvety, která se v sobotu odehrála na půdě nováčka české nejvyšší soutěže, Sigma nevydolovala ani bod.

SFC Opava – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Góly a nahrávky: 16. Jursa, 83. Smola – 44. Plšek (Zahradníček)
SFC Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Žídek (C), Schaffartzik – Jursa, Zavadil – Stáňa (87. Rychlý), Janetzký (75. Juřena), Zapalač (80. Manzia) – Smola.
SK Sigma Olomouc: M. Buchta (C) – Jemelka, Sladký, Chvátal (88. Chytil), Štěrba – Falta (82. Lalkovič), Kalvach, Zahradníček, Plšek – P. Dvořák – Yunis (68. Nešpor).

Utkání, které rozhodovala sudí Jana Adámková, sledovaly na městském stadionu v Opavě necelé tři tisícovky fanoušků. A ti se mohli už v šestnácté minutě radovat z prvního gólu domácích, který vstřelil hezkým obstřelem zpoza šestnáctky Tomáš Jursa. O šest minut později mohlo být vyrovnáno, když se po dalekonosné střele Šimona Falty dostal k dorážce z předbrankového prostoru Dvořák. Jeho střelu však skvělým reflexivním zákrokem zneškodnil domácí brankář Vojtěch Šrom. Hra se poté přelívala ze strany na stranu a další gól padl těsně před poločasem. Sigma výborně sehrála rohový kop a Jakub Plšek úplně osamocen na zadní tyči uklízel míč do prázdné branky. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Do druhé půle vstoupila Sigma aktivně. Ani jedna ze dvou střel Juraje Chvátala však nenašla svůj cíl a letěla daleko mimo branku. Na střílenou nahrávku Lukáše Kalvacha zase jen těsně před brankou nedosáhl Pavel Dvořák. Poté se osmělila také Opava. Jursovu střelu ve vápně dokázal zblokovat Jan Štěrba. Smolova teč hlavou zase skončila jen těsně vedle brány Miloše Buchty. Janetzký byl o chvíli později se svou hlavičkou gólu ještě blíže, když jeho pokus zastavila až tyč. Na stadionu to vřelo také mezi fanoušky. V sedmdesáté minutě musela rozhodčí Adámková dokonce přerušit hru kvůli pyrotechnice na hřišti. Krátce po přerušení se do dobré šance dostal Tomáš Zahradníček a Sigma z jeho pokusu vytěžila alespoň rohový kop. Po něm se olomoučtí dožadovali penalty, protože domácí Svozil v pádu zahrál v pokutovém území rukou. Adámková však na značku penalty neukázala. Zápas nakonec rozhodl gól ze třiaosmdesáté minuty. Dobře kopnutý přímý volný kop Pavla Zavadila vyrazil Miloš Buchta jen před sebe, kde se pohotově objevil domácí kanonýr Tomáš Smola a zařídil Opavě zisk tří bodů. Sigma totiž nedokázala nijak zareagovat a do žádné šance se už do konce utkání nedostala.

Podle Jílka zvítězil ten šťastnější

Trenér Sigmy Václav Jílek působil na pozápasové tiskové konferenci poněkud rozpačitě. Své svěřence na jednu stranu chválil a na tu druhou jim zase měl co vytýkat. Opava měla v zápase dle jeho slov hlavně více štěstí. „Myslím si, že se tady odehrálo bojovné a vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Opavu. Ta myslím dneska vystřelila dvakrát na branku a dala dva góly. Neodehráli jsme dneska zas tak špatný utkání. Druhý poločas podle mě rozhodla naše nekvalita v přechodové fázi, bylo tam dnes strašně moc zkažených balónů,“ řekl olomoucký lodivod po zápase. Sigma na jaře teprve potřetí v ligovém utkání nebodovala a zůstává v tabulce dál na sedmém místě. V příštím zápase olomoučtí fotbalisté vyzvou v neděli 21. dubna na Andrově stadionu Teplice, které jsou aktuálně v tabulce na desáté příčce a ztrácí na Sigmu pouhé dva body. Utkání začne v 17 hodin.

sestřih: isport.cz