Olomouc – Sigma po více jak měsíci vyhrála ligové utkání. V sobotu odpoledne přijel na Andrův stadion tým Slovácka, který v minulém kole nečekaně porazil Spartu. Na tento úspěch ale v Olomouci nenavázal. Sigma díky gólu Martina Nešpora ze sedmé minuty zvítězila nejtěsnějším výsledkem 1:0.

O výsledku rozhodly úvodní minuty

Trenér Václav Jílek vyrukoval do zápasu s pozměněnou sestavou. Sigma do utkání nenastoupila, jak letos bylo zvykem se třemi obránci, ale v klasickém rozestavení 4-4-2. A vyplatilo se to. Zápas začal z olomouckého pohledu jak nejlépe mohl. Už v sedmé minutě nacentroval do šestnáctky Tomáš Zahradníček, Václav Pilař před brankou našel ještě ve výhodnější pozici stojícího Martina Nešpora, a ten poslal Sigmu do vedení. Olomoucký útočník byl při chuti. Druhý gól mohl přidat v jednadvacáté minutě, když střílel z hranice šestnáctky. Jeho rána ale těsně minula pravou tyč Trmalovy brány. Slovácko se moc k ohrožení branky nedostávalo. Za zmínku stojí střela Navrátila, se kterou si však Miloš Buchta s přehledem poradil.

Nástup hráčů SIGMY a Slovácka před utkáním Vepřek, Buchta, Houska, Jemelka
Copyright: MICHAELA VALSOVAOrientation: 1
« 1 z 30 »

Druhá půle už další změnu skóre nepřinesla

Ve druhém poločase diváci dlouho čekali na nějakou větší šanci. Ta nakonec přišla až v šedesáté minutě. A příležitost to byla obrovská. Slovácký kapitán Daníček poslal šajtlí míč před Miloše Buchtu, kde číhal Jan Kuchta. Ten ale v obrovské šanci selhal a nedokázal míč usměrnit do branky. Poté se dostala ke slovu zase Sigma. Václav Pilař na hranici pokutového území spadl po kontaktu s Juroškou a rozhodčí Zelinka nařídil penaltu. K té se postavil střelec prvního gólu Martin Nešpor. Golman Trmal ale jeho pokus i následnou dorážku Dvořáka zneškodnil. Chvíli na to se zase vytáhl Miloš Buchta, když reflexivně zasáhl proti hlavičce Kuchty. Sigma přežila také několik dalších dobrých šancí Slovácka na vyrovnání. Miloš Buchta ale nakonec vychytal nulu a olomoucký tým se tak může po více jak měsíci radovat z ligového vítězství.

Trenér cítil po zápase úlevu

„Byl to pro nás ve vztahu k situaci, v jaké jsme, hodně důležitý zápas. Pro všechny bylo viditelné, že jsme tomu přizpůsobili styl hry. Myslím, že ne úplně přesvědčivě, ale zaslouženě bereme tři body,“ hodnotil po zápase Václav Jílek. Další zápas odehraje Sigma příští víkend venku. Na hřišti Baníku Ostrava, kterému aktuálně v tabulce patří čtvrté místo. Sigma se po víkendovém vítězství posunula na třináctou příčku.