Olomouc – Ve druhém kole letošní sezóny cestovala Sigma do Mladé Boleslavi, kde zvítězila 4:0. A bylo to po dlouhou dobu jediné olomoucké ligové vítězství. Po čtyřech měsících se oba týmy potkaly znovu, tentokrát na Andrově stadionu. A hostující Mladá Boleslav Sigmě porážku oplatila se vším všudy.

Nedělní zápas byl prvním po sedmi letech v české nejvyšší soutěži, který rozhodovala žena. Byla jí Jana Adámková. A svůj úkol zvládla dobře, ve své ligové premiéře coby hlavní rozhodčí nezachybovala. Na stadion si v neděli odpoledne našlo cestu něco málo přes tři tisíce diváků. Ti viděli v zápase šestnáctého kola Fortuna ligy hned čtyři góly. Všechny však bohužel padly do branky Miloše Buchty.

Boleslav se ujala vedení už v první půli

První nebezpečnou akci utkání měl na svědomí domácí Pavel Dvořák. Jeho dělovku vyrazil dobrým zákrokem boleslavský golman Šeda na roh. A právě z rohového kopu padl první gól utkání. Stalo se tak ale na druhé straně hřiště. Boleslavští ve dvanácté minutě utkání rozehráli roh nakrátko a po následném centru Přikryla otevřel skóre zápasu Laco Takács. Sigma se poté hnala za vyrovnáním, kterému byla nejblíže okolo třicáté minuty. Nejdříve znovu nepřesně pálil z hranice šestnáctky Dvořák a chvíli na to zase vychytal Zahradníčkovu i Nešporovu šanci boleslavský brankář Šeda. Poté měla Sigma dokonce k dispozici pokutový kop. Jakub Plšek, hráč měsíce října, však v této chvíli selhal a Jan Šeda jeho špatný pokus lapil. Do kabin se šlo za stavu 0:1.

Fotogalerie z utkání #SIGMAboleslav
« 1 z 32 »

Zbytek gólů padl ve druhé půli

Druhý poločas patřil útočníkovi Mladé Boleslavi Nikolaji Komličenkovi. Nejlepší střelec české ligy načal své gólové představení ve čtyřiapadesáté minutě utkání. Centr Tomáše Přikryla si ruský snajpr hlavou přizvedl do ideální pozice tak, aby mohl vystřihnout nůžky. Ty se mu povedly bravurně a hosté vedli už o dva góly. Sigma poté ještě více otevřela svou hru a několikrát se dostala do dobré příležitosti. Všechny akce však ztroskotaly na brankáři Šedovi nebo je, jako v šedesáté minutě Jakuba Plška, zastavil ofsajd. A tak se nakonec ke slovu ještě dvakrát dostali hosté. V jedenaosmdesáté minutě poslal ze standardní situace Marek Matějovský míč na zadní tyč, kde se z náběhu opět dostal k míči Nikolaj Komličenko a zvýšil už na 3:0. Definitivní tečku za zápasem poté napsal ruský hráč po spolupráci s Tomášem Přikrylem o čtyři minuty později. Komličenko si tak připsal hattrick a ligové tabulce střelců po neděli vévodí už o pět branek. Mladá Boleslav oplatila Sigmě domácí porážku 0:4 dokonale. V Olomouci zvítězila stejným výsledkem.

sestřih zápasu: isport.cz