Olomouc – Po víkendové ligové remíze v Teplicích se olomoučtí fotbalisté představili v rámci českého poháru na Andrově stadionu. V osmifinále vyzvali fotbalisty ze Zlína. Po dlouho bezbrankovém průběhu nakonec padly v zápase tři góly a Sigma slaví postup po vítězství 2:1.

První gól v zápase měl na noze v sedmé minutě zápasu francouzský útočník v barvách Zlína Jean David Beaguel. Jeho obrovskou šanci zlikvidoval na poslední chvíli ve velké formě hrající Václav Jemelka. Na druhé straně hřiště zase stříleli nebezpečně z dálky Sladký a chvíli po něm Zahradníček, ale ani jeden z jejich pokusů se neujal. Před koncem první půle se dostal Zlín do dalších velkých příležitostí, když po závaru v šestnáctce olomoučtí hráči zblokovali hned tři nebezpečné pokusy.

Góly začaly padat až čtvrt hodiny před koncem

Druhý poločas zprvu moc šancí nenabízel. Až v sedmašedesáté minutě se ocitl v obrovské šanci olomoucký útočník Yunis, který už v první půli nahradil Martina Nešpora. Tomáš Zahradníček mu adresoval míč až před úplně prázdnou bránu. Dvaadvacetiletý útočník však své šance nevyužil a ve skluzu míč nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. O necelých deset minut později se už ale Hanáci radovat mohli. K volnému přímému kopu z ideální pozice se postavil Šimon Falta, zatočil levačkou míč do šibenice a Sigma vedla 1:0. O tři minuty později bylo pro hosty ještě hůř. Yunis se sám tlačil do zakončení, když mu pod nohy skočil hostující golman Dostál a Sigma kopala penaltu. Tu s přehledem proměnil Jakub Plšek a zvýšil na 2:0. Hráči Zlína už dvougólovou ztrátu dohnat nedokázali. Připsali si však alespoň čestný zásah. V poslední minutě utkání se z dorážky po standardní situaci prosadil Alexandr Jakubov a upravil skóre na konečných 2:1.

„Zasloužený postup,“ shodli se Jílek s Faltou

Olomouckým fotbalistům se zápas opravdu povedl a postoupili mezi osm nejlepších MOL Cupu. „Měli jsme jasný cíl jako tým, to znamená přejít do jarních bojů v poháru. To se nám povedlo. Myslím si, že naprosto zaslouženě, v celém utkání jsme byli lepším týmem,“ hodnotil postup Václav Jílek. V podobném duchu po zápase mluvil také střelec úvodního gólu zápasu. „Do mé branky byl zápas vyrovnaný, byť jsme opticky asi byli lepší. Potom se to trochu otevřelo a po druhém gólu už jsem věděl, že zápas zvládneme, protože jsme kontrolovali hru a do ničeho jsme soupeře nepustili. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl po zápase Šimon Falta.