Olomouc – K utkání devátého kola Fortuna ligy přijela do hanácké metropole pražská Dukla. Fanoušci na Andrově stadionu tak měli možnost vidět souboj dvou týmů, které se topí na samém dně české nejvyšší soutěže. Zápas lépe zvládli domácí, kteří se díky brance Jemelky mohli radovat z prvního letošního domácího úspěchu v lize.

Více než měsíc Sigma nedokázala vyhrát nebo alespoň remizovat. A to se podepsalo na divácké kulise víkendového zápasu. Na Andrův stadion si našly v sobotu odpoledne cestu pouze necelé tři tisícovky diváků. A to je letos zatím vůbec nejslabší návštěva.

Jediný gól zápasu padl v prvním poločase

Do utkání vstoupila aktivněji Sigma. O první ohrožení branky se pokusil v šesté minutě Plšek, ale jeho rána z dobrých dvaceti metrů se mezi tři tyče těsně nevešla. Podruhé se musel mít hostující brankář Rada na pozoru o pár minut později, když se v nadějné pozici uvnitř šestnáctky ocitl Zahradníček, ale ránu mu nesedla. Sigma i poté měla více ze hry. Což také vyústilo ve vedoucí  branku utkání. Ve třiatřicáté minutě se totiž po rohovém kopu prosadil domácí stoper Václav Jemelka. Sigma vedla a hrála jako vyměněná. Hned minutu po gólu výborně střílel z dálky Houska, jehož ránu Rada vyrazil pouze ke Sladkému a ten trefil další povedenou střelou z velké dálky břevno. A tlak neustával. Za dalších pár vteřin už se zleva řítil na Radu Houska. Tomu se sice povedlo najít skulinu mezi nohama brankáře Dukly, ale míč skončil pouze na tyči. Dvakrát během jedné minuty tak Sigma rozezněla brankovou konstrukci pražského celku. Druhý gól se ale dát nepodařilo a o poločase tak platil stav 1:0.

Poklidná druhá půle

Také druhý poločas začal lépe pro Olomouc. V devětačtyřicáté minutě jen těsně minule Sladkého střela pravou tyč branky. Plškova střela o tři minuty později zase postrádala větší razanci. Poté se už Sigma stáhla více do defenzívy. A šlo to dobře. Dukla během celého zápasu vyslala jedinou střelu na branku. Ta však stála za to. Z velké blízkosti se snažil do téměř prázdné brány doklepnout míč Jan Holenda, ale Miloš Buchta vytáhl perfektní zákrok a zažehnal tak další šlamastiku. Zbytek druhé půle už žádné větší šance nenabídl a zápas tak skončil ubojovaným vítězstvím Sigmy Olomouc.

sestřih zápasu: isport.cz

Další zápas odehrají svěřenci Václava Jílka opět doma už ve středu. V rámci českého poháru přijede do Olomouce druholigový Třinec. Zápas začíná v 17 hodin. Další ligové utkání pak Sigma odehraje v sobotu na hřišti Liberce.