V oblíbeném středečním termínu nás čekal soupeř od kterého se dal očekávat tuhý boj. Znojmo. Navíc pod vedením „kapitána“ Radima Kučery. A tak jsme čekali malou návštěvu a náročný boj. A naplnění došla jen první polovina našeho tipu. Protože dle oficiálního počtu vydaných lístků bylo na stadioně 1488 diváků (a tak 25 fanoušků v kotli). Ovšem opticky se maximálně přehoupla návštěva k tisícovce a spíše méně.

To však nebrání tomu hloučku věrných aby hráče podporoval a snad i díky nepřítomnosti hostí a dobré akustice tribun jsou slyšet. Baví se různými ptákovinkami (opět se prosazuje pokřik ze Sokolova Haha ). A podporu mají také ve hře Hanáků, kteří nedávají Znojmu vůbec šanci. Do poločasu je stav zásluhou Buchvaldka – 10. min. a Plška – 44. minuta dva nula. Do kabin tak můžou jít chlapci v klidu. A raději si ani nepředstavujeme co musí v kabině od „kapitána“ zažívat hosté.

I přes fén který zřejmě přišel, ale Sigma v poklidu kontroluje hru. A navíc se v podobě Chorého dostává s přehledem do šancí. Bohužel však pohříchu ve středu Choras nenazul „střelky“ a tak ,také s přehledem, šance pálí. Což díky bezzubým okurkám není problém. Ale v jiném utkání by se to mohlo nepěkně vymstít. Ale i v tomto utkání se tak nakonec stát mohlo když snižující branku před Buchtou v klidu proměnil ex-sigmák Nepožitek. Do konce zápasu však již zbývalo pouze pár minut a naši si vedení utéct nenechali. Pouze Buchtič může litovat uniklé nuly.

Závěr tedy patřil děkovačce kotle s hráči a tentokrát se dostalo cti jít na stupínek Kubovi Plškovi. Ten si tuto poctu jistě zasloužil již dříve, ale vyšlo to právě na toto utkání. A jak už dnes díky výsledku z Varnsdorfu víme (FK Varnsdorf 1:1 Baník Ostrava) slavil se odskok na 4 body (čili ani prohra v utkání na Bazalech nemusí znamenat pád na druhé místo,pokud tedy udrží kluci formu a prodlouží 9-ti zápasovou šňůru).

Závěrem si pouze dovolíme upozornit na příští víkend kdy SigmaUnited pořádá autobusový výjezd do Frýdku místku – více v příslušném článku.