-Během reprezentační pauzy je ten nejlepší čas na bilancování a shrnutí toho, co se stihlo v úvodu ligové soutěže odehrát. My jsme se tak rozhodli pro vás shrnout a porovnat úvodních sedm kol úspěšné loňské sezóny s úvodními sedmi zápasy sezóny letošní.

Dnes jsme se zaměřili na domácí zápasy, které jsou v porovnání s minulým rokem jako nebe a dudy. Andrův stadion byl v minulé sezóně místem, kde žádný z týmů nedokázal Sigmu připravit o všechny tři body. Letos je prozatím místem, kde Sigma naopak prohrála vše, co mohla.

Domácí bilance po sedmi odehraných kolech:

Loni: 2 vítězství – 1 remíza – 0 proher / Skóre: 6 – 2
Letos: 0 vítězství – 0 remíz – 4 prohry / Skóre: 3 – 11

Minulá sezóna:

• První domácí utkání bylo druhým v sezóně pro Sigmu. A byl to zápas napínavý až do úplného konce. Do Olomouce přijel Liberec. V první půli poslal domácí do vedení Chorý. Na což dokázal Slovan ve druhém poločase brankou Karafiáta odpovědět a vše směřovalo k remíze 1:1. Pár minut před koncem se ale prosadil po Faltově asistenci Moulis a to znamenalo druhé vítězství ve dvou kolech.
  • Čtvrtý zápas minulé sezóny byla pro fanoušky Sigmy radost sledovat. Na Hanou přijela Zbrojovka Brno, která dostala během prvních patnácti minut tři rychlé góly a bylo hotovo. Byl to zápas Jiřího Texla. Ten nejprve v deváté minutě otevřel skóre, o dvě minuty později přihrával na druhý olomoucký gól Houskovi a ve čtrnácté minutě dílo dokonal svou druhou brankou. Zbrojovka byla v zápase bezzubá a Sigma si až do konce zápasu v klidu hlídala pohodlné vedení 3:0.
  • Šestým mačem bylo minulý rok domácí střetnutí se Slavií. Ta vstoupila v Olomouci do zápasu parádně, když se v deváté minutě ujala vedení zásluhou gólu Milana Škody. Na to ale dokázal odpovědět ve čtyřicáté minutě neobvyklý střelec, stoper Václav Jemelka. Až do konce už žádná branka nepadla a Sigma si tak poprvé doma ztratila dva body.

Letošní sezóna:

• Letos sehráli Hanáci na domácím stadionu první ligový zápas. A byl to křest ohněm. Na Andrův stadion zavítal největší aspirant na titul – Slavia Praha. Sešívaní v Olomouci dali tři góly, žádný nedostali a odvezli si vítězství 3:0. Sigma tak hned na startu zažila to, co se nestalo celou minulou sezónu. Přišla doma o všechny body.
  • Letošní třetí kolo bylo jako přes kopírák s loňským třetím kolem, kdy Olomouc hrála ve Štruncových sadech a prohrála 0:1. Tentokrát přijela Plzeň do Olomouce. Hrál se vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Ale v osmaosmdesáté minutě dostal plzeňský Procházka míč za záda Miloše Buchty a opakovalo se nepříjemné déja vu. Plzeň porazila ve třetím kole Sigmu 1:0. Tentokrát na Andrově stadionu, kde se tak diváci letos během prvních dvou utkání nedočkali od svého týmu ani jednoho vstřeleného gólu.
  • Na letošní páté kolo žádný Sigmák jen tak nezapomene. Na Andrův stadion zavítal rozjetý Baník Ostrava a nedal Olomouci žádnou šanci. Zápas načal gólem ve třetí minutě Martin Fillo, kterého poté ještě doplnil dalšími třemi Dame Diop. Ten si zapsal první hattrick v české soutěži a Baník vedl v Olomouci o čtyři! Tohle hrozivé skóre poté jen kosmeticky upravil na konečných 1:4 Dvořák, který tak dal první domácí gól Sigmy v ligové sezóně. Alespoň něco, ale vlastně nic.
  • Letošní sedmé kolo máme ještě všichni v živé paměti. Sigma doma vedle po dvaceti minutách nad Bohemians 1905 po brankách Plška a Nešpora 2:0. Ve druhém poločase ale Bohemka dokázala zápas třemi góly otočit a Olomouc tak stále čeká na první letošní vítězství. Po sedmi kolech je v tabulce na předposledním místě se ziskem tří bodů za jedno vítězství a šest porážek.