Olomouc – Fotbalové jaro začalo pro Sigmu bídně. Na Andrův stadion si v promrzlý páteční večer našlo cestu pouhých dva a půl tisíce diváků, kteří sledovali trápení svého týmu. Jablonec na Hané navázal na výsledky z přípravy, vyhrál 2:1 a posunul se na třetí místo ligové tabulky.

V základní sestavě Sigmy se objevila v pátek objevila čerstvá posila. Stoper Vít Beneš, který strávil většinu své profesionální kariéry právě v Jablonci, naskočil k prvnímu soutěžnímu zápasu za Hanáky právě proti svému bývalému zaměstnavateli a o motivaci tak měl postaráno.

Začátek zápasu fanoušky příliš nenadchnul

Zápas fanouškům v prvním poločase moc fotbalové kvality nenabídl. Velkou šanci spálil v osmé minutě hostující Kratochvíl, který se po zmatcích v obraně Sigmy ocitl osamocen před Milošem Buchtou. Ten však jeho pokus z bezprostřední blízkosti výborným zákrokem zlikvidoval. Jablonečtí měli v prvním poločase ještě několik náznaků zajímavých šancí. Žádná z nich se však neujala. Sigma se v první půli k žádnému ohrožení branky nedostala.

Druhý poločas byl daleko zajímavější

Hned v úvodu druhé půle se Sigma dostala k dobré příležitosti. Po rohovém kopu se míč odrazil k Lukáši Kalvachovi, který však určitě umí z hranice šestnáctky opřít do balonu o poznání lépe, než jak předvedl tentokrát. V jednapadesáté minutě rozhodčí Houdek přehlédl ruku jabloneckého obránce, po které se měla kopat penalta. O několik chvil později zase bylo rušno před brankou domácích, které dvakrát krátce po sobě zachraňoval stoper Václav Jemelka. Ten stejný hráč však v osmasedmdesáté minutě špatně vyhodnotil další situaci před vlastní brankou, odhlavičkoval míč přímo na hostujícího Holeše, který přiťuknul Vojtěchu Kubistovi a ten poslal Jablonec do vedení 1:0.

Po inkasovaném gólu Sigma vrhla všechny své síly směrem dopředu. To se vyplatilo v sedmaosmdesáté minutě, kdy se po centru Housky dostal k hlavičce z krkolomné pozice Vít Beneš a srovnal při své olomoucké premiéře na 1:1. Vyrovnaný stav však trval jen necelé dvě minuty. Vatajelu přihrávkou našel před brankou Martina Doležala a tento ex-olomoucký hráč neměl problém z bezprostřední blízkosti upravit skóre na konečných 2:1 z pohledu hostujícího Jablonce.

Jílek očekával lepší výkon

„Z výsledku jsem zklamaný, protože očekávání bylo daleko větší. Nezbývá, než pogratulovat Jablonci. A je potřeba poděkovat také divákům, protože i za dnešních nepříznivých podmínek byli slyšet a snažili se povzbuzovat,“ konstatoval po utkání domácí trenér Václav Jílek. Další zápas čeká Sigmu za týden v sobotu ve vršovickém Ďolíčku proti Bohemians 1905. Další domácí utkání Hanáci sehrají v sobotu 23.2. proti Příbrami.

sestřih: isport.cz