reprezentace #českárepublika #selvickemnaprsou #Hanáci #SigmaOlomouc zdroj foto: fotbal.cz & @blackartcz @ceska.repre

A post shared by SigmaOlomouc.cz (@sigmaolomouc.cz) on

Sigmu po reprezentační přestávce čekal v domácím utkání velmi těžký soupeř ze Zlína, který díky zápasům Evropské ligy považuje Andrův stadion skoro za domácí hřiště. Očekával jsem vyrovnaný souboj s týmem plným velmi dobře technicky vybavených hráčů, perfektně zvládnutým protiútokem a s trenérem, který tady kdysi působil.

Zápas začala Sigma až nečekaně nervózně, za prvních pět minut pokazili rozehrávku snad všichni hráči, kteří se stačili dotknout míče. První pořádná příhra se povedla až Davidu Houskovi (pokud se nepletu), který do brejku vyslal Tomáše Chorého, ten nadějnou akci zazdil (v souladu s dosavadním průběhem) dlouhou přihrávkou na Tomáše Zahradníčka, který měl před sebou už jen prázdnou bránu. Nicméně akce pokračovala, Zahradníček si pro balón doběhl do rohu a vrátil ho (přesně) zpátky do vápna. Tam si ho našel opět Tomáš Chorý a z první střely v zápase otevřel skóre. Myslím, že se tím taktika zlínského trenéra Páníka musela totálně rozsypat. Od gólu začala Sigma předvádět perfektní fotbal, na který bylo radost se dívat. Netvrdím, že byl úplně bez chyb, ale Zlín se prakticky do ničeho nedostal a na druhé straně se vyskytlo množství příležitostí, jak navýšit skóre. Něco tomu vždycky chybělo. Já osobně jsem začal být nervózní od 58.minuty, kdy se jsem si všiml, že se na straně Sigmy ještě nikdo nechystá na střídání, i když už se podle mě začaly projevovat situace, které by čerstvější hráči dohráli poněkud lépe. Přiznám se, že mě to znervózňovalo čím dál víc, až do doby, kdy se na hřiště konečně začali trousit střídající hráči Sigmy, první byl až v 82. minutě a druhý v 84. minutě. No a ten druhý střídající hráč jménem Martin Hála se posléze skvěle zorientoval v pokutovém území a ve skluzu zápas definitivně rozhodl.

Tomáš Chorý zápas odmakal nadoraz, dal svůj druhý gól v sezóně a opět si s ním jeho spoluhráči mohli hodně pomoct přihrávkou do souboje o udržení nebo sklepnutí míče, bohužel povedených centrů do vápna na něj moc nešlo. Opět skvělí David Houska, Lukáš Kalvach a Václav Jemelka, který svým vyvezením míče z pozice stopera a založením nebezpečné akce dal vzpomenout na hru Oldřicha Machaly. Miloš Buchta a jeho další nula na kontě. Paráda. K udržení druhého místa je potřeba vyhrávat, což se povedlo. Sigma má jistotu účasti v lize i příští rok. Předsezónní cíl je splněn.

Sigma porazila v lize doma Zlín téměř na den přesně po 11 letech. Pro Michala Vepřeka to byl tehdy teprve 7. zápas v základní sestavě Sigmy (9.v lize celkem). Sigma 19.11.2006 vyhrála 3:0 (góly Melinho, Janotka, Schulmeister). Teď nás čeká zlatý hřeb podzimního programu a podle mě nejočekávanější zápas sezóny – domácí zápas se Spartou. Raději nebudu ani připomínat, kdy jsme naposledy doma Spartu porazili, ale říkám si: Kdy jindy, když ne teď!!!!

Na protest proti zákazům týkajících se kotle byl Sektor S opět až do třicáté minuty víceméně nečinný. Doufám, že se do zápasu se Spartou v tomhle směru něco pohne, tenhle stav nemůže trvat věčně.

Archív:

HET liga 14.kolo: SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 2:0 (1:0). Branky: 7. Chorý, 87. Hála. Rozhodčí: Ardeleanu – Nádvorník, Moláček. ŽK: Mehanović. Diváci: 4159. SK Sigma: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (83. Hála), Houska, Plšek, Falta (90. Moulis) – Chorý (81. Texl). Trenér: Václav Jílek. Zlín: Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Janíček (55. Hnaníček) – Ekpai (80. Bartošák), Jiráček, Traoré, Mehanović (67. Džafić) – Diop. Trenér Bohumil Páník.