Olomouc – Druhý květnový víkend olomoucká Sigma přivítala na Andrově stadionu v odvetném utkání play-off o Evropské poháry zlínské Ševce. Po prohře 0:1 na hřišti soupeře potřebovali svěřenci trenéra Jílka na domácí půdě zvítězit alespoň o dvě branky. To se jim však nepovedlo a díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře tak do dalších bojů postoupil Zlín. Pro Sigmu sezóna skončila.

SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 3:2 (1:2)
Branky: 26. Lalkovič (Houska), 66. Nešpor (Houska), 68. Houska – 1. Podio, 30. Džafić (Poznar)
SK Sigma Olomouc: Buchta – Chvátal (41. Falta), Beneš, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Plšek, P. Dvořák (46. Nešpor), Houska, Lalkovič (61. Pilař) – Yunis.
FC Fastav Zlín: Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić (79. Slaměna), Hlinka, Podio (90+2. Vyhnal), Jiráček (C), Čanturišvili (88. Železník) – Poznar.

Pro Olomouc bylo v zápase důležité pokud možno neinkasovat. Tyto plány však nabraly rychlého konce. Po čtyřiceti vteřinách utkání nacentroval Holík do pokutového území, kde domácí Chvátal v pokusu o odkop pouze namazal Argentinci Pablo Podiovi a ten poslal Ševce do vedení. Další šanci pro hosty vytvořil aktivně hrající Libor Holík ve čtrnácté minutě, když po povedeném průniku po lajně kolem domácího kapitána Vepřka nahrál do tutovky Džafičovi. Bosňanovi však střela vůbec nesedla a Miloš Buchta s ní neměl žádně větší problémy. Poté začala vystrkovat růžky také Sigma. Střela Yunise ještě mířila těsně vedle. V šestadvacáté minutě už ale bylo vyrovnáno. David Houska vyzval dlouhým pasem ke skórování Milana Lalkoviče a slovenský hráč hráč vsítil svůj druhý ligový gól v dresu Sigmy. Domácí radost z vyrovnání však trvala jen pár minut. Poté se totiž ke slovu znovu dostali hosté a Sigma byla tam, kde pár minut zpátky. Po půl hodině hry totiž zlínský Tomáš Poznar v šestnáctce nabyl Adnanu Džafičovi, který se ve své druhé šanci v zápase tentokráte už nemýlil a Zlín se ujal vedení 2:1.

Sigma ve druhém poločase kvůli pohárové matematice musela vstřelit minimálně tři branky, aby mohla pomýšlet na postup. A začala slibně. Po centru Lalkoviče se ve třiapadesáté minutě dostal do šance Martin Nešpor. Hlavička mu však nesedla. Minutu na to zahrozil na druhé straně Poznar. Výborně jej však vychytal Buchta. V šestašedesáté minutě svitla domácím jiskřička naděje, když se po Houskově centru prosadil poměrně kuriózním zakončením Martin Nešpor. Ještě o něco lépe to vypadalo za další půl druhé minuty. Zlínský brankář Rakovan vyrazil střelu Václava Pilaře jenom k Davidu Houskovi a ten neměl problém střelou do prázdné branky otočit stav zápasu na olomouckou stranu. Sigmě tak stačil k postupu už jen jeden gól a to domácí hnalo dopředu. Největší šance si Hanáci vytvořili v samotném závěru utkání. Ve čtyřiaosmdesáté minutě nebezpečně hlavičkoval Nešpor, ale Rakovan vytáhl výborný zákrok. Ve třetí minutě nastaveného času se zase dostal ke střele stoper Vít Beneš. Jeho dobrá rána však skončila jen na tyči zlínské branky. Nic víc už se na Andrově stadionu nestalo a Zlín tak postoupil po součtu skóre 3:3 díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře. Pro Olomouc sezóna 2018/2019 končí.

sestřih: isport.cz