Včera došlo konečně na dohrávku 5. kola FNligy proti Táborsku. Po pohárové porážce na Andrově stadiónu si nikdo nemohl být jistý výsledkem, ale jak se ukázalo v lize kluci nenechali nic náhodě a v pohodě si dokráčeli pro tři body, které nás dorovnali na první Baník (bohužel jsme druzí o blbé dva góly). A také díky výhře Dynama v televizním utkání s Opavou odskočili Dynamu o bod a Opavě o 3. Což je super, ale ještě neslavme. Teprve po příštím kole ve Vítkovicích budeme za sebou mít 1/3 sezóny 16/17 a stále dvě třetiny soutěže před sebou. Ale situace je rozhodně příjemnější než třeba po třetím kole. Ukázalo se totiž, že žádný tým nevydrží pořád jen vyhrávat. A body z venku jsou třeba.

Co se týče fandění tak to mohu ohodnotit asi od nějaké třicáté minuty. A před tím pouze obrovský, rozléhající se rachot po vstřelení gólu Kuby Plška. Do 45 minuty už potom víceméně ticho a pouze aktivní normálové se snažili rozproudit pokřiky. Což se jim místy i dařilo. Pokud by na stadiónu byly nějací fanoušci hostí klidně by mohli vytvořit domácí atmosféru, jak se to skoro povedlo fandům Žižkova.

V druhém poločase to už ale byla docela jiná pohádka. A především bych rád poděkoval, že se většina přesunula ke stupínku a podpořila mou snahu to v kotli rozjet (kéž by to tak, bez diskusí šlo i když je nás v sektoru víc, ideálně pokaždé). Zpíval se standardní repertoár, snad pouze s malinko většími prodlevami. Holt bylo poznat, že v sektoru se sešlo pouze okolo 40 fandících jedinců. A snad i proto se dost často nesli stadionem puntíky (“tak jsme blázni no a co”). A několikrát byl zkoušen nový chorál Ultras Sigma Síla, hrdost, čest , který se teda musí většina doučit. Ale i tak to neznělo nejhůře a s přibývajícím počtem už to může být jen a jen lepší. Závěrečnou dměnou všem, byla závěrečná děkovačka která i přes počet nezněla vůbec zle.

#děkovačka #part2 #Hanáci #SIGMAtáborsko #SigmaOlomouc #sigmaolomouccz #modrobílýděkujem

A video posted by @sigmaolomouc.cz on

Zkrátka máme na čem stavět pro příští domácí utkání které nás čeká,za čtrnáct dní, 19. 10. opět ve středu, v týdnu před televizními obrazovkami :-(. Ale o to víc bychom se měli hecnout a předvést co v Olomouci ta hrstka věrných umí a že i přes naše velké problémy (a momentální lásku všech k Moře) ještě nejsme na odpis.

Už tento víkend nás čekají hned dvě události. První je reprezentační 21, kde jak se mnozí z Olomouce už mohli přesvědčit se fandí dobře. A my, Ultras Sigma, tam svou účastí rozhodně neudělali ostudu. A snad i v pátek ve Znojmě kvalitu potvrdíme. No a hned na druhý den nás čeká druhá návštěva stadionu ve Vítkovicích. Tentokrát však druholigová a především proti Vítkovicím a ne Baníku. Vzhledem k akustice na stadionu ani tam bychom nemuseli trhnout ostudu.

Závěrem chci ještě jednou všem poděkovat a pojďme to ještě zlepšit na příštím domácím utkání se Znojmem.

Feed with such ID does not exist

Hráči

Fanoušci

Výjezd na Baník se plní, jeden autobus už je obsazen. Vyraž Sigmáckým busem i ty!

Podobné články