Minulý report byl poněkud smutný a propršený. To se ovšem nedá říct o tomto reportu z domácího utkání hráčů SK SIGMA Olomouc ve třetím předkole Evropské ligy proti Kairat Almaty. A jak už všichni víme, vše dopadlo nad míru dobře.

Lístky, návštěva, poděkování

Dopředu je nám nabídnut z fanshopu nákup lístků pohromadě (díky) a toho s radostí využíváme. A přes naše slabé počty při ligových utkání si nakonec objednáváme 50 lístků, což předpovídá slušnou návštěvu Sektoru S. A tak se taky děje. O to větší je zklamání, když celková návštěva se zastaví na pouhých šesti tisících. No co už. Holt tým s Kazachstánu tak netáhne, jak by třeba táhl Alkmar. Ale na plnost Sektor S to nemá příliš vliv a fanoušků a ultrasáků se tam schází něco přes stovku (snad 150???).

Sektor S, fandění, tribuny

No a od začátku se daří domácí podporovat. Sektor S se tentokrát dal od začátku do podpory a každý kdo v něm byl a chtěl fandit, tomu dal 119%. Neskutečný zážitek. Ovšem co se čekat nedalo bylo připojení se i Východní tribuny a chvílemi i tribuny Jih. Protože takový hukot díky této spolupráci všech Andrův stadion zatraceně dlouho nezažil. Bylo to na jedničku s hvězdičkou. A vlastně i podtrženou. Odpovídačky, přidávání se k tleskání zkrátka kompletní menu. Pokud by tomu takto bylo při každém utkání, myslím že bychom mohli bojovat fanouškovsky i o první pětku ligy. Snad jedinou kaňkou, bylo naprosto zasloužené, skandování UEFA MAFIA!!! Kdy o poločase se dozvídáme, že jde o nejhorší prohřešek proti pravidlům UEFY a klubu hrozí obrovská pokuta. Pokud se toto skandování bude opakovat bude kotel vyklizen, případně aktéři budou natočeni a bude po nich vymáhána pokuta. Zřejmě by pro nejednoho právníka šlo o velmi zajímavý spor. Ale pro tentokrát si řešení budeme muset nechat ujít. V utkání se již tak nestalo, nebyl důvod. Ale jinak vše bylo špičkové a účastníci zaslouží absolutorium. Snad nám úspěch při dalším utkání v Almatě zajistí pokračování téhle fanouškovské parády.

Co se týče hostů, tam není příliš co hodnotit. V sektoru hostí se jich pár sešlo (původní informace byla, že by jich mělo být 60, byla-li to pravda posoudit nedokážu). Měli zřejmě od klubu nějaké týmové vlaječky které po celou dobu utkání vlály. Nic jiného z našeho pohledu vidět nebylo.

Hra, hráči, karty

Co se týče hry, tak se taky převážně dá mluvit v superlativech. Kluci od začátku bojovali, šli za svým cílem. Už v jednadvacáté minutě se přenádherně zpoza šestnáctky trefil Martin Sladký. Na to navázala krásným trestňákem po průniku Pilaře a červené kartě pro hráče hostů, Kuba Plšek. Bohužel však střela šla o milimetry nad. Prakticky hned po přestávce se prosadil Pilař a upravil výsledek na konečných 2:0. Čímž ovšem není vůbec řečeno, že by se Sigma o tento skvělý výsledek nemusela strachovat. Velký problém v tomto byla cca. 60 minuta kdy kapitán Vepřek uviděl žlutou kartu a za 9 minut potom hned druhou a musel předčasně pod sprchu. Nakonec však i přes dvě tyčky hostů výsledek SIGMA udržela a mohla začít myslet na další utkání na Slovácku a i na odvetu hranou ve čtvrtek v Almatě.

Co říct závěrem?

Skvělé představení se skvělou kulisou, zakončené skvělým výsledkem. Doufejme, že se klukům odveta podaří a budeme mít možnost ještě minimálně jedno domácí utkání si v Evropské lize užít. Anebo víc?