Karviná – K dalšímu zápasu české Fortuna ligy cestovala Sigma na stadion týmu, se kterým předtím nikdy v historii neprohrála. A tato bilance platí i po sobotním utkání. Karviná sice ještě patnáct minut před koncem vedla o dva góly, ale Sigma předvedla úžasný obrat a odvezla si všechny tři body.

První půle propršeného zápasu gól nepřinesla

Na stadion Karviné se vydalo z Olomouce okolo padesátky fanoušků. Ti spolu s dalšími zhruba dvěma a půl tisícovkami příznivců domácích viděli dva hodně odlišné poločasy. V tom prvním se skóre ani jednou neměnilo. Nejblíže měli ke gólu v sedmnácté minutě domácí. Lingr si seběhl na hranici šestnáctky, kam dostal výbornou zpětnou přihrávku od Galušky, a vyslal z první dobrou přízemní ránu. Miloš Buchta měl s touto střelou velké potíže. Míč se v deštivém počasí sklouzl po podmáčeném terénu a Buchtovi podjel pod tělem. Olomoucký brankář však ještě jednou stihl pohotově zareagovat a nakonec zastavil míč na brankové čáře. Největší šanci Sigmy měl v prvním poločase Tomáš Zahradníček. Ten šikovně obešel domácího obránce Čoriče, dostal se do šestnáctky a točil míč do vzdálenějšího rohu branky, kterou strážil Milan Berkovec. Jeho nadějný pokus však skončil těsně nad a do šaten se šlo za stavu 0:0.

Vše podstatné se odehrálo ve druhém poločase

Ve druhé půli měla první obrovskou šanci Sigma. V jedenapadesáté minutě zleva centroval Falta, po jehož centru se v šanci podruhé v zápase objevil Zahradníček. Jeho střelu z první do protipohybu celé obrany, včetně brankáře, ale zázračně zastavil na brankové čáře Janečka. A tak jako první skórovali karvinští. Ve čtyřiašedesáté minutě zbytečně fauloval ve vápně kapitán Michal Vepřek. Lukáš Budínský následně s přehledem proměnil pokutový kop a poslal domácí do vedení. Další gól přidala Karviná o necelých deset minut později. Centr Budínského z dalekého volného přímého kopu se dostal až po velkém závaru před bránou až k Davidu Gubovi a ten zvýšil na 2:0. Poté zažili hráči Sigmy velké déja-vu z nedávného domácího zápasu proti Bohemians, kde dvougólový náskok „dokázali“ promrhat. Tentokrát však zažili tutéž situaci z opačné strany. Nejprve totiž snížil v devětasedmdesáté minutě přízemní ranou ze dvaceti metrů Šimon Falta. O dvě minuty později už bylo díky spolupráci Václava Pilaře a zakončujícího Jiřího Texla vyrovnáno. Obrat poté Sigma dokonala v minutě sedmaosmdesáté, když si na centr Lalkoviče naběhl Dvořák a nechytatelně poslal míč potřetí v zápase za záda Milana Berkovce. Olomouc si tak díky třem vstřeleným gólům v rozmezí osmi minut odvezla z Karviné všechny tři body a poskočila v tabulce už na dvanácté místo.

Výkon zdaleka nebyl ideální

Sigma sice dokázala v utkání zvítězit, ale po většinu zápasu nepředváděla takový fotbal, jaký by si přál trenér Václav Jílek. „Tři body po takovém průběhu jsou fantastické. Je ale potřeba zmínit, že Karviná byla sedmdesát minut lepším týmem. Hráči pak za stavu 0:2 odhodili zábrany a začali hrát s větší ochotou a nasazením,“ komentoval po zápase olomoucký kouč. „Za stavu nula dva jsme neměli co ztratit. Bylo nás tam potom dost kombinačních hráčů. Já tam šel s tím, že budeme hrát na maximální riziko dopředu a doufat, že si vytvoříme nějaké šance. To se naštěstí povedlo,“ hodnotil Jiří Texl, který naskočil do utkání na posledních dvacet minut a podařilo se mu srovnat na 2:2. Další zápas Fortuna ligy odehraje Sigma v sobotu doma na Andrově stadionu, kam přijede tabulkový soused z Opavy.

sestřih zápasu: isport.cz